İdlib şehitleri Mücahit Sınırtepe ve Ramazan Demir son yolcuklarına uğurlandı

Suriye'de İdlib bölgesinde yapılan saldırıda şehit olan Piyade Uzman Çavuşlar Mücahit Sınırtepe ve Ramazan Demir son yolcuklarına uğurlandı.
Can Güvenir
|
11 Eylül 2021, Cumartesi - 16:44
İdlib şehitleri Mücahit Sınırtepe ve Ramazan Demir son yolcuklarına uğurlandı

Suriye'de İdlib bölgesindeki saldırıda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mücahid Sınırtepe'nin naaşı memleketi Kayseri'ye getirildi.

Şehit Sınırtepe'nin naaşı, helikopterle getirildiği 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığında aile fertlerinin yanı sıra Vali Şehmus Günaydın, İl jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AK Parti Milletvekili İsmail Emrah Karayel, askeri ve mülki erkan tarafından karşılandı.

Sınırtepe'nin Türk bayrağına sarılı tabutu, silah arkadaşlarının omuzlarında cenaze aracına taşındıktan sonra baba ocağına getirilerek helallik alındı.

Şehitin naaşı daha sonra Kalem Kırdı Cami'nde düzenlenecek tören için cami avlusuna getirildi.

Törene eşinin parkasını giyerek katılan Sevinç Oğuz Sınırtepe, "Dimdik ayaktayım, seni bekliyorum" diyerek şehidin tabutuna sarıldı.

Şehidin naaşı, ikindi vakti düzenlenecek törenin ardından Kayseri Kartal Şehitliği'ne defnedilecek.

Şehit Uzman Çavuş Ramazan Demir'e son veda 

Suriye'de İdlib bölgesinde yapılan saldırıda şehit olan 25 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Ramazan Demir'in naaşı, memleketi Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde toprağa verildi.

Türkoğlu Dr. Kemal Beyazıt Devlet Hastanesi morgundan alınan şehidin cenazesi, helallik için Fatih Mahallesi'ndeki baba ocağına getirildi.

Burada, baba Duran ve anne Durkadın Demir ile kardeşleri Mehmet, Mehmet Ali, Bekir, Ayşe, Teslime ve Fatma Demir, şehidin Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.

Törene katılan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, güçlükle ayakta duran anne Durkadın Demir ve yakınlarını teskin etmeye çalıştı.

Helallik alınmasının ve edilen duanın ardından şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu, Türkoğlu Asri Mezarlığı'na getirildi.

Cenaze törenine, şehit Demir'in ailesi ve yakınlarının yanı sıra AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri Celalettin Güvenç, Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal ve İmran Kılıç, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Emin Terzioğlu, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı ve TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı İlker Yazıcı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Özdurhan, İl Emniyet Müdür Yardımcı Halil İbrahim Ulubey, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, belediye başkanları, daire müdürleri ve siyasi parti temsilcileri ile ilgililer katıldı.

Tören sonunda Ünal ve Erdoğan ile protokol üyeleri, baba Duran Demir ve diğer aile fertlerine başsağlığı diledi.

Şehidin Hatay'da asker olan kardeşi Mehmet Ali Demir ise törene askeri kamuflajla katıldı.

İl Müftüsü Mustafa Tekin'in kıldırdığı cenaze namazının ardından Piyade Uzman Çavuş Demir'in naaşı, mezarlıktaki şehitlikte toprağa verildi.

https://www.ankaramasasi.com/haber/1001964/idlib-sehitleri-mucahit-sinirtepe-ve-ramazan-demir-son-yolcuklarina-ugurlandi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (1)

Yorumunuz İletilmiştir.
Dr.Adem İMALI
11 Eylül 2021, 17:31
Makamın Al-i, Mekanın Cennetler olsun "Ey Şehid Kardeşlerimiz". Gözünüz arkada kalmasın! Silah Arkaadaşların ve Bizler BU CENNET VATANI korumaya devam edeceğiz. Yakınlarına Sabr-ı Cemil ile sabırlar, Sİlah Arkadaşlarına ve İlçe Halkımıza başsağlığı diliyoruz.