Yenimahalle'de farkındalık eğitimi

Yenimahalle Belediyesi, personele Afet Farkındalık Eğitimi vererek tahliye ve yangın tatbikatı gerçekleştirdi.
Ecem Çetin
|
13 Ocak 2022, Perşembe - 13:22
Yenimahalle'de farkındalık eğitimi

Yenimahalle Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı Garaj Amirliği’nde personele Afet Farkındalık Eğitimi verdi. Eğitimin ardından tahliye ve yangın tatbikatı da  gerçekleştirildi. 

Eğitimlerde, olası bir yangında yapılması ve yapılmaması gerekenleri Sivil Savunma Uzmanlığı Müdürü Zübeyit Yücel’den öğrenen 200’e yakın belediye personeli, gerçeği aratmayan bir tatbikatla öğrendiklerini uyguladı.

Yenimahalle Belediyesi Sivil Savunma ve İş Güvenliği uzmanlarının gözetiminde gerçekleşen tatbikatta, personelin yangına bilinçli şekilde müdahale etmesinin önemi vurgulanırken, yangın türleri hakkında da personele bilgi verildi.

Başlayan küçük bir yangının nasıl söndürüleceğini canlı olarak izleyen personellere, tahliye kuralları da detaylarıyla anlatıldı.

Uygulamalı eğitimlerde, iş sağlığı ve güvenliği konusunda işverenlerin de işçilerin de daha dikkatli ve bilinçli davranması gerektiğine vurgu yapılırken iş güvenliği eğitimleri mutlaka her personellere verilerek, gerekli tatbikatlar yapılmalıdır denildi.

https://www.ankaramasasi.com/haber/1236224/yenimahallede-farkindalik-egitimi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.