Babacan: "Bu iş bizde... 6 ayda çözeriz"

Partisinin il başkanları toplantısında konuşan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, ekonomide yaşanan krizi 6 ayda çözebileceklerini söyledi. Babacan, oy oranlarına ilişkin ise Türkiye haritasını maviye boyayacaklarını iddia etti.
Ankara Masası
|
25 Mayıs 2022, Çarşamba - 14:19
Babacan: "Bu iş bizde... 6 ayda çözeriz"

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ankara’da partisinin il başkanları toplantısında konuştu.

Babacan’ın gündeminde ekonomide yaşanan kriz vardı.

"Biz, kriz çözmeyi biliriz. Biz, ülke yönetmeyi biliriz" diyen Babacan, "Milletimiz de bizim bu işi iyi bildiğimizi bilir. Biz, bu ülkede iki büyük ekonomik krizi çözen bir ekibiz. Avrupa Birliği sürecinde, hukuk, adalet, insan hakları, özgürlükler ve demokrasi konusunda sessiz devrimi gerçekleştiren insanlarız. Ülkede yaşayan herkesin yaşam standartlarını yükselten, millî gelirimizi dörde katlayan bir ekibiz.  Ayinesi iştir kişinin. Lafa bakılmaz. Bu krizi 6 ayda çözeriz. Bu iş bizde" diye konuştu.

"Haritayı maviye boyayacağız"

Babacan, hem önümüzdeki seçime, hem de sonraki seçimlere damga vuracaklarını belirterek, "Partimizi bir seçimlik kurmadık. Sadece meclis ve cumhurbaşkanlığı seçimleri için hazırlanmıyoruz. 2024 yerel seçimleri için de bugünden hazırlanıyoruz. O seçim günleri geldiğinde Türkiye haritasını maviye boyayacağız. Şehir şehir, ilçe ilçe kazanacağız" dedi.

Muhalefet olmak için değil, iktidar olmak için yola çıktıklarını ifade eden Babacan, “Hiçbir zaman ‘Oldum’ demeyeceksiniz. Dinleyen, öğrenen ve herkesi kucaklayan bir anlayışla çalışmalarınızı sürdüreceksiniz. DEVA Partisi, görülmeyen insanları gören, duyulmayan insanları duyan tek siyasi partidir. Türkiye’nin yarınlarını biz inşa edeceğiz. Seçimleri biz kazanacağız. DEVA Partisi’yle geniş kesimleri iktidara taşıyacağız" dedi.

Babacan, seçimleri kazandıktan sonra ise Türkiye'yi asla öfke ve rövanş ortamına teslim etmeyeceklerinin de altını çizdi. 

http://www.ankaramasasi.com/haber/1530927/babacan-bu-is-bizde-6-ayda-cozeriz
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.