Ahmet Davutoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a KPSS tepkisi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın KPSS sorularıyla ilgili muhalefeti işaret eden ve eleştiren açıklamalarına tepki gösterdi. Davutoğlu Erdoğan'a "ÖSYM, sizin yönetiminizin parçası. Sorumluluğunuzu üstlenin ve görevinizi yapın." diye seslendi.
Ersin Küçükbarak
|
06 Ağustos 2022, Cumartesi - 22:40
Ahmet Davutoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a KPSS  tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, "Biz orada boşta bulunsak veya boşluğa düşsek bunu seçime kadar satacaklardı." ifadelerine CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’ndan sonra Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KPSS'de soruların sızdırılmasının ardından "FETÖ’cü grup mu desek; 6’lı masa mı desek; bir de masanın altı var, yedi… Şimdi dikkat ederseniz, aynı anda hepsi adeta aynı cümlelerle, aynı kelimelerle bunu tanımlamaya çalıştılar. Yani biz orada boşta bulunsak veya boşluğa düşsek bunu seçime kadar satacaklardı. Çünkü gençleri nasıl aldatırız gayreti içerisindeler. Tabii bu tutmadı. Çünkü biz durumu gördük." ifadelerini kullanmıştı

Ahmet Davutoğlu bu sözler üzerine sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

"Sayın Cumhurbaşkanı, unuttunuz galiba KPSS’ye şaibe bulaştıran ÖSYM, sizin yönetiminizin parçası” diyen Davutoğlu, “Sorumluluğunuzu üstlenin ve görevinizi yapın." ifadelerini kullandı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/1697774/ahmet-davutoglundan-cumhurbaskani-erdogana-kpss-tepkisi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.