İmamoğlu davasında karar çıkmadı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Yüksek Seçim Kurulu (YSK) başkan ve üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı dava duruşma tanıkların dinlenmesi için 11 Kasım'a ertelendi.
Murat Saltan
|
21 Eylül 2022, Çarşamba - 11:39
İmamoğlu davasında karar çıkmadı!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, 31 Mart 2019 seçimlerinin iptal edilmesinin ardından yaptığı basın açıklamasında YSK Başkanı ve üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla iddianame hazırlandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede o dönem Yüksek Seçim Kurulu’nda çalışan Emekli YSK Başkanı Sadi Güven’in de aralarında olduğu 11 kişinin mağdur olduğu belirtildi.

İddianamede, İmamoğlu’nun "Kurul halinde çalışan kamu görevlilerine karşı görevlerinden dolayı alenen zincirleme hakaret" suçundan 1 yıl 3 ay 15 günden 4 yıl 1 aya kadar hapsi ile seçme ve seçilme haklarından mahrumiyeti istendi.

Mahkemenin hakimi değişti

28 Nisan’da yapılan duruşmada savcının mütalaasını vermesi nedeniyle 1 Haziran’da yapılan son duruşmada mahkemenin karar vermesi bekleniyordu.

Ancak 7. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Hüseyin Zengin beklentilerin aksine İmamoğlu’nun avukatı Kemal Polatın tanık dinlenmesi ve delillerinin incelenmesi yönündeki talebini dikkate alarak duruşmayı 21 Eylül’e erteledi.

Karar çıkmadı

Bugün İstanbul Anadolu Adliyesi 7. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada karar çıkmadı.

Dava tanıkların dinlenmesi için 11 Kasım'a ertelendi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/1791762/imamoglu-davasinda-karar-cikmadi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.