Sağanak yağış ve kar geliyor

Meteoroloji'den yağış uyarısı yapıldı. Ülkemizin doğu kesimlerinde kar yağışının, Rize ve Artvin'de ise yağmurun kuvvetli olması bekleniyor.
Ersin Küçükbarak
|
27 Kasım 2022, Pazar - 09:38
Sağanak yağış ve kar geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, son hava durumu tahmin raporunu yayımladı.

Yapılan son değerlendirmelere göre: yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Güney Ege Kıyıları, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu ile Kırklareli, Sakarya, Bursa, Kütahya, Bolu, Zonguldak, Bartın ve Sinop çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Genellikle yağmur ve sağanak, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin, İç Anadolu'nun doğusunun yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde beklenen yağışların, Rize ve Artvin kıyılarında yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı

Mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin edilen hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Rüzgar

Marmara, Ege ve Akdeniz'de kuzey, iç kesimlerde güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Kuzey Ege kıyılarında kuzeydoğu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

Kuvvetli yağış uyarısı

Doğu Karadeniz'de beklenen yağışların Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli yağmur ve sağanak şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Kuvvetli yağışların sebep olacağı muhtemel sel, su baskını, ulaşımda aksamalar ve yüksek kesimlerde buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.


http://www.ankaramasasi.com/haber/1966795/saganak-yagis-ve-kar-geliyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.