FETÖ firarisi eski emniyet müdürleri Etimesgut’ta yakalandı

FETÖ'nün emniyet yapılanmasında yer alan iki eski il emniyet müdürü, Ankara polisinin operasyonu ile saklandıkları hücre evinde yakalandı.
Büşra Bayrak
|
08 Ekim 2020, Perşembe - 16:10
FETÖ firarisi eski emniyet müdürleri Etimesgut’ta yakalandı

Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, FETÖ'de üst düzey konumda olan ve firari olarak aranan eski emniyet mensuplarının gaybubet evlerinde gizlenerek örgütsel faaliyetlerine devam ettiğini tespit etti.

FETÖ ele başının “altın çocuklar”ı

Terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in, örgütün emniyetteki üst düzey yapılanmasında gelecek vadeden kişiler olarak gördüğü "altın çocuklar" arasında bulunduğu belirtilen, eski Kilis ve Edirne Emniyet Müdürlüğü yapan Cemil Ceylan ile eski Artvin İl Emniyet Müdürlüğü yapan Hüsrev Salmaner Etimesgut ilçesindeki "gaybubet" adı verilen örgüte ait hücre evinde yakalandı.

Kılık değiştirmişler

Şüphelilerin yakalandıkları yüksek güvenlikli rezidans binasındaki daireyi, örgütsel hizmetlerde ve örgütsel kararlar alınması gibi işlemlerde kullandıkları, mecbur kalmadıkları sürece dışarı çıkmadıkları ve dışarı çıktıklarında da kılık, kıyafet ve eşkallerini değiştirerek tanınmamaya çalıştıkları tespit edildi.

Aileleriyle görüşme bir başka evde

Firari FETÖ mensuplarının, ayrıca gaybubet evinin deşifre olmaması için aileleri ve örgüt mensuplarıyla görüşmelerde, kiraladıkları gaybubet evine yakın konumda olan başka bir daireyi kullandıkları belirlendi.

Şüphelilerin iki adresine yapılan eş zamanlı operasyonda çok sayıda örgütsel doküman, bilgisayar ve cep telefonu ele geçirildi. Emniyete götürülen şüphelilerin sorgusu sürüyor.

https://www.ankaramasasi.com/haber/232467/feto-firarisi-eski-emniyet-mudurleri-etimesgutta-yakalandi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.