Kirli çamaşırlar dökülüyor

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
16 Haziran 2020 14:38
Kirli çamaşırlar dökülüyor
HM
Haber Merkezi Editör

Son zamanlarda hakkında yazılan kitaplarla başı dertte olan ABD Başkanı Donald Trump'ı zor duruma sokacak yeni bir kitap geliyor. Kitabın yazarı bu kez Trump'ın öz yeğeni...

Başkanın yeğeni Mary Trump, ağustos ayında amcası hakkında yazdığı Too Much and Never Enough adlı kitabın çıkarıyor.

Donald Trup’ın ölen ağabeyi Fred Trump Jr’in kızı Mary Trump'ın kitabı, Cumhuriyetçi Parti tarafından düzenlenen Cumhuriyet Ulusal Konvansiyonu’ndan sadece birkaç hafta önce piyasada olacak.

"Rahatsız edici ve müstehcen"

Guardian’ın haberine göre Trump’ın “rahatsız edici ve müstehcen” hikayelerini anlatacak olan kitabın, Mary Trump’ın, 1990'larda Donald Trump’ın “şüpheli vergi planları” ile ilgili nasıl birincil kaynak olduğunu ortaya koyması bekleniyor. 

Kitapta ayrıca, Mary Trump ile Donald Trump’ın kız kardeşi, emekli federal yargıç Maryanne Trump Barry arasında geçen ve Trump Barry’nin ağabeyinin aleyinde düşüncelerini içeren diyaloglara da yer veriliyor.

"Kardeşinin ölümünde etkili oldu" iddiası

Mary Trump’ın babası Fred Jr, uzun yıllar alkol bağımlılığı sorunuyla mücadele ettikten sonra 1981 yılında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmişti. Mary Trump, kitabında, amcası Donald Trump’ın “babasının ölümünde etkili olduğunu ve babası bağımlılığın kritik eşiğindeyken onu ihmal ettiğini” öne sürdü. Başkan Trump, geçmiş yıllarda yaptığı açıklamada, ağabeyinin aile işini yapması için ona baskı uyguladığı için pişman olduğunu söylemişti.

Melania Trump biyografisi de geliyor

Trump'ı zor durumda bırakacak bir başka yazı da bu hafta yayımlanacak bir Melania Trump biyografisi olacak gibi görünüyor.

Biyografide yer alan bilgilere göre Melania Trump, Donald Trump ile olan evlilik sözleşmesini oğulları Barron’un finansal haklarını iyileştirmek adına 2017 yılında yenilemiş. Anlaşma Sanatı: Melania Trump’ın Anlatılmamış Hikayesi adlı kitaba göre, Melania’nın Beyaz Saray’a geç taşınmasının ardındaki neden de bu.

First Lady Trump’ın sözleşmede, çocukları Barron’un miras haklarını garanti altına alan değişiklikler de yaptığı öne sürülüyor. O dönem Melania Trump’ın, oğlu Barron’un New York’ta devam eden okulu nedeniyle Beyaz Saray’a geç taşındığı açıklanmıştı. Kitapta geç taşınmaya bir başka gerekçe olarak da, Başkan Trump hakkında çıkan cinsel taciz iddiaları ve Melania’nın bu süreçte zamana ihtiyaç duyması gösteriliyor.

Washington Post gazetesi muhabirlerinden Mary Jordan tarafından kaleme alınan kitaba göre bu süreçte yenilenen evlilik sözleşmesi, Barron’un aile şirketi dışında bırakılmamasını garanti altına alıyor. Melania Trump’ın ekibinden Stephanie Grisham kitapla ilgili olarak “Bayan Trump ile ilgili yanlış bilgiler ve kaynaklar içeren bir başka kitap. Bence kurgu türünde” açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.