Hulusi Akar: Hazırlıklarımız tamamlandı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, kara kuvvetlerinin hazırlıklarını tamamladığını belirtirken, "Mehmetçik en kısa sürede Azerbaycan'a gidecek" dedi.
Murat Saltan
|
21 Kasım 2020, Cumartesi - 10:05
Hulusi Akar: Hazırlıklarımız tamamlandı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, Milli Savunma Bakan Yardımcıları Şuay Alpay ve Muhsin Dere ile dün Türk Havacılık ve Uzay Sanayiini (TUSAŞ) ziyaret etti.

Burada yaptığı konuşmada Hulusi Akar, Azerbaycan tezkeresine ilişkin açıklamalarda bulundu.

"Yapılması gereken ne varsa onları yaptık"

Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerinin büyük bir başarı gösterdiğini, 30 yıllık işgali sona erdirmek için ne gerekiyorsa yapıldığını belirten Akar "Rusya ile yaptığımız görüşmeler var. Azerbaycanlı kardeşlerimizin tüm hak ve menfaatlerinin korunması, kollanması konusunda yapılması gereken ne varsa onları yaptık, yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

Hulusi Akar: Hazırlıklarımız tamamlandı

"Hava Kuvvetlerimiz de hazır"

Azerbaycan’a gidecek Kara Kuvvetlerinin hazırlıklarını tamamlandığın, onların sevkıyatının ardından Hava Kuvvetlerinin de hazırlıklara başlayacağını ifade eden Bakan Akar, "Azerbaycan ile ilgili tezkere de çıktı. Hazırlıklarımız tamam. Bu tezkerenin gereği olarak en kısa sürede Mehmetçik, Azerbaycan'daki görevlerinin başına gidecek. Bununla ilgili olarak da özelikle Kara Kuvvetlerimiz çalışmalarını tamamladı. Onların nakliyesiyle ilgili Hava Kuvvetlerimiz de hazır." diye konuştu.

Hulusi Akar: Hazırlıklarımız tamamlandı

"Kutsal bir görev"

Bazı Batılı siyasetçilerin "Azerbaycan ordusu Karabağ'ı yaktı, yıktı" söylemlerine de tepki gösteren Akar, şunları söyledi:

"Gerçek dışı bu ifadeler tamamen yanlış değerlendirmelerdir. Orada Azerbaycan ordusu uluslararası hukuka aykırı hiçbir şey yapmadı. Yaptığı şeyin aslı ve esası; 30 yıldan beri işgal altındaki öz topraklarının kurtarılmasından ibarettir. Bunu da herkesin bilmesi lazım. Ulu orta böyle konuşmalarla Azerbaycan ordusunu suçlamak gibi bir hataya düşmemeleri lazım. Azerbaycan ordusunu 'yakıp-yıkmakla' suçlamak gerçekten büyük gaflet, gerçekten büyük bir hatadır. İnsanın vatanını koruması, işgal altındaki topraklarını kurtarması kutsal bir görev. Azerbaycan ordusunun yaptığı şey bu. Bunun ötesinde, Ermenistan ordusu bütün dünyanın gözü önünde, çok aleni bir şekilde, göz göre göre Azerbaycan'ın yerleşim yerlerini, şehirlerini bombaladı.

Bütün dünya bunu gördü fakat bazıları hala kör, hala sağır. Bunların çağdaşlıktan, insan haklarından, demokrasi, tarafsızlıktan bahsetmesi gerçekten mümkün değil."

https://www.ankaramasasi.com/haber/377582/hulusi-akar-hazirliklarimiz-tamamlandi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.