TÜGVA ‘Keçiören Hızır’ ile doğa temizliğine koştu

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Keçiören İlçe Temsilciliği, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu cumartesi gününde Bağlum’a bağlı olan Sarıbeyler Köyü’nde belediye personelleri ile birlikte doğa temizliği yaptı. SarıbeylerGöleti etrafında yaklaşık 20 kişilik bir ekiple belediye personellerine hem ikramda bulunan hem de yardımcı olan gençler, “HIZIR” ismini verdikleri vefa aracı ile gölet etrafında detaylı bir temizlik çalışması gerçekleştirdi.
Zeliha Demirci
|
03 Ocak 2021, Pazar - 17:31
TÜGVA ‘Keçiören Hızır’ ile doğa temizliğine koştu

Sokağa çıkma kısıtlamasında vefa aracı “Hızır” ile birçok faaliyet gerçekleştiren ve son olarak da Bağlum’daki vatandaşlara kahvaltılık ikramında bulunan gençler bu sefer de sokağa çıkma kısıtlaması olan hafta sonunda Keçiören Belediyesi temizlik personelleri ile birlikteydi.

TÜGVA Keçiören İlçe Temsilcisi Av. Ömer Cihat Mert, doğanın tüm vatandaşlar için bir emanet olduğunu, doğayı korumanın ve temiz tutmanın sadece belediye personelinin değil herkesin görevi olduğunu belirterek, “Oluşturmuş olduğumuz “Hızır” isimli vefa  aracımız ile özellikle pandemi sürecinde bir nebze de olsa faydalı olmak ve vatandaşımızın yanında olmak için çalışıyoruz. Bugün de gece gündüz demeden bu güzel doğa harikası mekanları tertemiz tutmak için çalışan belediyemizin temizlik personelleri ile birlikte olmak istedik. Onlara ikramda bulunduk ve bu muhteşem güzelliğin, Sarıbeyler göletinin etrafında doğa temizliği yaptık. Tertemiz havası ve muhteşem manzarasıyla bizlere adeta ödül olan bu doğal güzellikleri temiz tutmak için çalışan temizlik personellerimize minnettarız. Onlara eşlik etmekten şeref duyduk. Doğa hepimizin, görev hepimizin.” dedi.

Mert, TÜGVA Keçiören olarak emniyet güçlerinin, sağlıkçıların ve evde kalmak zorunda olan vatandaşların mümkün olduğunca yanlarında olmaya çalışacaklarını ifade ederek, “HIZIR isimli vefa aracımızla gerek gece geç saatlerde gerekse hafta sonlarında sokağa çıkamayan vatandaşlarımızın, sağlık sorunu veya yaşı sebebiyle evde kalmak zorunda olan büyüklerimizin, görev başındaki sağlıkçılarımız ve emniyet güçlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Amacımız elimizden geldiğince onlara moral vermek, gücümüz yettiğince destek olmak. Hızır yetişmeye devam edecek.” diye ekledi.

https://www.ankaramasasi.com/haber/491405/tugva-kecioren-hizir-ile-doga-temizligine-kostu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.