Kulüplerden Avrupa Süper Ligi'nden çekilme kararı aldı

İngiltere Premier Lig takımlarından Chelsea ve Manchester City'nin ardından Atletico Madrid ve Barcelona da "Avrupa Süper Ligi" projesinden çekileceği iddia edildi.
Murat Saltan
|
20 Nisan 2021, Salı - 22:46
Kulüplerden Avrupa Süper Ligi'nden çekilme kararı aldı

Chelsea ve Manchester City'nin 12 kulüp tarafından kurulan Avrupa Süper Lig'inden çekilme kararı aldı.

Hem İngiliz yayın kurumu BBC hem de Premier Lig'in İngiltere'deki yayın haklarının sahibi Sky Sports kanalının haberine göre iki kulüp, futbol camiası ve taraftarlardan gelen tepkiler üzerine böyle bir karar aldı.

Chelsea ve Manchester City'nin, gerekli evrakları sunduğu ve resmi açıklama için yasal prosedürün tamamlanmasını beklediği paylaşıldı.

Manchester City ayrılık sürecini başlattı

İngiltere Premier Lig ekibi Manchester City, "Avrupa Süper Ligi" projesinden ayrılma sürecini başlattığını duyurdu.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, "Manchester City Futbol Kulübü, Avrupa Süper Ligi oluşumundan resmi çekilme prosedürlerini yürürlüğe koymuştur." denildi.

Barcelona ve Atletico Madrid de çekimser

Avrupa basınındaki haberlere göre İngiliz kulüpleri arasında yaşanan gelişmelerin ardından Barcelona ve Atletico Madrid de geri adım attı. Barcelona genel kurul üyeleri yayımladıkları bildiri ile Avrupa Süper Ligi'ne karşı olduklarını duyurdu. Bildiride, "Süper Zenginler Ligi'ne katılmamız kabul edilemez" ifadeleri yer aldı. Barcelona Başkanı Joan Laporta da ilerleyen saatlerde, "Barcelona, genel kurul üyelerinin onayı olmadan Avrupa Süper Ligi'ne girmeyecek. Kulüp onların, karar onların" açıklamasını yaptı.

İspanyol basını, Atletico Madrid'in de yaşanan tepkiler üzerine Avrupa Süper Ligi'nden çekilme kararı aldığı iddialarına yer verdi.

Kimler yer alıyordu?

İngiltere'nin Arsenal, Manchester United, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Tottenham, İtalya'nın Milan, Inter ve Juventus, İspanya'nın Atletico Madrid, Barcelona ve Real Madrid kulüpleri, iki gün önce yaptıkları ortak açıklamayla Avrupa Süper Ligi'ni kurduklarını duyurmuştu.

(AA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/723059/kuluplerden-avrupa-super-liginden-cekilme-karari-aldi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.