Cenazeler karıştı, defin işlemleri yarıda kaldı

İstanbul Küçükçekmece'de bir hastanede isimleri aynı soy isimleri farklı olan iki cenaze karıştırılınca Sakaryalı kişinin cenazesi Siirt’e, Siirtli kişinin cenazesi ise Sakarya’ya gönderildi. Cenazeyi gören aile yakınları, cenazenin kendi yakınlarının olmadığını fark edince defin işlemleri yarım kaldı. Karıştırılan cenaze Sakarya’ya gönderildi.
Zeliha Demirci
|
01 Mayıs 2021, Cumartesi - 20:49
Cenazeler karıştı, defin işlemleri yarıda kaldı

İstanbul Küçükçekmece özel bir hastanede böbrek yetmezliği hastalığı sebebiyle hayatını kaybeden Siirt nüfusuna kayıtlı 60 yaşındaki Gurbet Dadan, İstanbul’daki defin işlemlerinin ardından toprağa verilmek üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait cenaze aracıyla memleketi olan Siirt’e gönderildi. Siirt merkez Çarşı Camii’nde yakınlarının cenazesini bekleyenler, gördükleri manzara karşısında şoke oldu.

İddiaya göre, 2 gün önce Gurbet Dadan ile birlikte aynı hastanede 4 kişi daha vefat edince, Gurbet Dadan’ın cenazesi aynı isimdeki kişinin cenazesi ile karıştırıldı ve Siirtli vefat etmiş kişinin cenazesi Sakarya’ya, Sakaryalı vefat etmiş kişinin cenazesi Siirt’e gönderildi.

2 gündür cenazeleri bekleyen yakınları, cenazenin üstünde ismi aynı ama soy ismi farklı olduğu görünce cenazelerin karıştırıldığı ortaya çıktı. Bu duruma tepki gösteren cenaze yakınlarının defin işlemleri yarıda kaldı. Cenaze aracı şoförü ise cenazeyi Sakarya’ya götürmek üzere yola çıktı.

(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/747272/cenazeler-karisti-defin-islemleri-yarida-kaldi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.