Mamak'a süs havuzları temizleniyor

Mamak Belediyesi ilçede bulunan süs havuzlarında temizlik çalışmaları başlattı. Başkan Köse, vatandaşlara havuzlara çöp ve atık atmama uyarısında bulundu.
Murat Saltan
|
09 Mayıs 2021, Pazar - 13:34
Mamak'a süs havuzları temizleniyor

Havuzlar, belediye tarafından yaz aylarında havuz dip temizleyici robotları ile temizleniyor. Havuzların yüzeylerinde bulunan atıklar da özel filelerle toplanıyor.

Yosunlardan arındırılan havuzlar haftada bir gün ilaçlanırken, yağmur yağması halinde daha sık ilaçlama gerçekleştiriliyor.

Çöp atılmaması konusunda uyardı

Havuzların ortak kullanıma ait olduğunu belirten Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, çevre duyarlılığının önemine değinerek havuzlara atık ve çöp atılmaması yönünde vatandaşları uyardı.

"Güzel günlere olan umudumuzu kaybetmedik"

Köse, havuzların ve şelalelerin temizlenen halleriyle çok daha kullanışlı ve estetik olduğunu belirterek, Mamak'a ayrı bir hava kattıklarını aktardı. Köse, “Ümit ediyorum ki korona virüs salgınının etkisi en kısa sürede son bulacak ve çocuklarımız aileleriyle birlikte yeniden parklara, sokaklara koşacak. Güzel günlere olan umudumuzu, sevgimizi ve inancımızı asla kaybetmedik. Bu zor günleri de hep birlikte mücadele ederek aşacak ve güzel günler göreceğiz. Hep bir arada Mamak daha güzel olacak” ifadelerini kullandı.

https://www.ankaramasasi.com/haber/765769/mamaka-sus-havuzlari-temizleniyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.