Ramazan Şimşek'ten İsrail'e tepki

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, "İsrail hükümetinin Filistinli kardeşlerimize yönelik gerçekleştirdiği çirkin saldırılar bizleri derinden yaraladı. Bu sebeple Ramazan Bayramımızı buruk kutlayacağız." dedi.
Can Güvenir
|
14 Mayıs 2021, Cuma - 09:15
Ramazan Şimşek'ten İsrail'e tepki

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Ramazan Bayramı dolayısıyla paylaştığı kutlama mesajında  İsrail'in Gazze'ye yönelik katliamına değindi.

Çirkin saldırılar karşısında derinden yaralandıklarını belirten Şimşek, "Bu sebeple Ramazan Bayramımızı buruk kutlayacağız. Yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyor, Filistin topraklarındaki hain saldırılarda hayatını kaybeden tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet, geride kalan acılı yakınlarına ise başsağlığı diliyorum." dedi.

Şimşek'in mesajı şu şekilde:

“Salgın sebebiyle Ramazan Bayramı’nda sevdiklerimizden uzak kalmanın burukluğunu yaşıyoruz. Bayramlar, dini ve milli duyguların pekiştiği, dargınlıkların ve kırgınlıkların son bulduğu, yardımlaşma ve dayanışma duygusunun arttığı, milli birlik ve beraberlik şuurunun güçlendiği günlerdir. İçinde bulunduğumuz salgın süreci sebebiyle Ramazan Bayramımızı ne yazık ki sevdiklerimizden ayrı geçirmek durumunda kaldık. Bu mübarek günde İsrail Hükümeti'nin Filistinli kardeşlerimize yönelik gerçekleştirdiği çirkin saldırılar da bizleri derinden yaraladı. Bu sebeple Ramazan Bayramımızı buruk kutlayacağız. Yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyor, Filistin topraklarındaki hain saldırılarda hayatını kaybeden tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet, geride kalan acılı yakınlarına ise başsağlığı diliyorum. Rabbim bu acıların dinmesinde yardımcı olsun. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı'nın tüm insanlığa, başta 'sağlık' olmak üzere barış, mutluluk bereket ve huzur getirmesini temenni ediyorum. Salgın sürecinde fedakârca görevlerini yerine getiren sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere; tüm İslam aleminin, mübarek Ramazan Bayramı'nı gönülden kutluyorum.”https://www.ankaramasasi.com/haber/772721/ramazan-simsekten-israile-tepki
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.