Bartın Belediyesinden mektupla erik istedi

Ankara'da yaşayan bir vatandaş Bartın Belediyesine bir mektup göndererek mürdüm eriği istedi. Başkan Cemal Akın'ın talimatıyla pazardan alınan erikler Ankara'ya gönderildi.
Murat Saltan
|
13 Temmuz 2021, Salı - 20:38
Bartın Belediyesinden mektupla erik istedi

Bartın'a kadar gidecek enerjisi olmadığını belirten Ankara’da yaşayan bir vatandaş, Bartın Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bir mektup yazarak mürdüm eriği istedi.

Eriğin gönderilmesi halinde kapıda ödeme yapabileceğini belirten vatandaş mektubunda “Sayın Zabıta Müdürüm, Sayın Zabıta Kardeşim. Sizden ricam Bartın’ımızın mürdüm eriği. Burnu kızıl denilen erikten bana alıp göndermeniz. Kargo parasını ben kapıda öderim. Lütfen sizde başka işimiz mi yok deyip göndermemezlik yapmayın. Rahatsız olmasam, eski gücüm olsa sabah binerdim otobüse akşama dönerdim. Ama artık dayanamıyorum. Bu yılda olmadı, vakti geçti deyip göndermezseniz canınız sağ olsun.” ifadelerini kullandı.

Mürdüm eriği yerine alaca eriği

Mektubu alan zabıta ekipleri ise Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın da onayı ile yöresel ürünlerin satıldığı Galla Pazarı’na giderek mürdüm eriği aradı. 

Mürdüm eriğinin henüz mevsimi olmamasından dolayı talep sahibi vatandaşa alaca erik gönderildi.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “Ankara’da yaşayan bir hanımefendi, mektup yazarak bizden mürdüm eriği istemiş. Vakti henüz gelmediği için mürdüm eriği yerine alaca erik gönderdik. Galla Pazarı’ndan aldığımız alaca erik, zabıta personelimizce hanımefendiye kargo ile gönderildi. Erik ücretini mektubu ile birlikte yollama inceliği gösteren hanımefendiye, erik zabıta personelimizin bayram hediyesi olarak gönderilerek gelen para erik ile birlikte iade edildi.” dedi.

(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/889047/bartin-belediyesinden-mektupla-erik-istedi

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.