Polatlı'da tarihi yürüyüş

Sakarya Zaferi'nin 100'üncü yılı dolayısıyla Ankara'nın Polatlı ilçesinde "Diriliş Yolu Yürüyüşü: Bu Yolun Sonu İstiklal" etkinliği düzenlendi.
Murat Saltan
|
05 Eylül 2021, Pazar - 09:15
Polatlı'da tarihi yürüyüş

Ankara Kent Konseyi ile Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi'nin ortak düzenlediği "Diriliş Yolu Yürüyüşü: Bu Yolun Sonu İstiklal" dün akşam gerçekleştirildi.

Program, Polatlı Halide Edip Adıvar ve Milli Mücadele Kadın Kahramanları Müzesi önünden başlayıp 12. Grup Şehitliği'nde sona erdi.

Yürüyüşe katılan Ankara Vali Yardımcısı Ediz Sürücü, Polatlı ve Haymana ilçelerinde, 22 gün 22 gece süren muharebe dolayısıyla hazırlanan etkinliklerin 13 Eylül'e kadar devam edeceğini söyledi.

Yavaş Atatürk'ün sözünü dikkat çekti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh, bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı, vatandaşın kanıyla ıslanmadıkça, terk olunamaz." talimatını hatırlatarak, bu sözün yalnızca bir savaş taktiği değil ülkenin geleceği ve nesillerin mutluluğu için bir yol haritası olduğunu ifade etti.

Yavaş, "Kuşkusuz aynı hatta olmamız aynı düşüncede olmamızı gerektirmiyor. Bizler, farklı düşüncelere, farklı bakış açılarına, sosyolojilere kendimizi yakın hissedebiliriz ancak topraklarımız ve hürriyetimiz, istikbalimiz söz konusu olduğunda ben olmaktan çıkıp biz olmanın faziletini yine en iyi bilen milletiz." dedi.

Kimler katıldı?

Programa,Ankara Vali Yardımcısı Ediz Sürücü, Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz ile tarih profesörü, araştırmacı, yazar Tufan Gündüz katıldı.

(AA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/993183/polatlida-tarihi-yuruyus
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.