Dikkat! Çakmak gazı can alıyordu

Erzurum'da gaz doldurmak istediği çakmağın elinde patlaması sonucu Bilal Gölveren'in yüzü, elleri ve kollarında 2 ve 3 derece yanıklar meydana geldi. Talihsiz çocuğun hastanede tedavisi sürüyor
Ankara Masası
|
05 Eylül 2021, Pazar - 10:49
Dikkat! Çakmak gazı can alıyordu

Olay, Erzurum Aşkale ilçesi Gölören Mahallesi'nde meydana geldi. 

15 yaşındaki Bilal Gölveren tüpü biten çakmağa gaz doldurmak isterken gazın kollarına ve üzerine de sıçradığını fark etmedi.

Gölveren, ateşleme mekanizmasını çalıştırmasıyla bir anda elinde patlayan çakmak gazı tüpü çocuğun kıyafetlerini de tutuşturdu.

Yüzü, başı, dirseklerine kadar iki kolu ve elleri ile vücudunun çeşitli yerlerinde 2. ve 3. derece yanıklar oluşan Gölveren'e ilk müdahaleyi ailesi yaptı.

Gölveren, ambulansla kaldırıldığı Aşkale Devlet Hastanesindeki müdahalenin ardından Erzurum Şehir Hastanesinin Yanık Tedavi Merkezine sevk edildi.

"Her şey aniden oldu"

Yaşadığı korkuyu unutamayan ve iyileşeceği günü umutla bekleyen Bilal Gölveren, yaptığı açıklamada, ağrı ve sızısının çok olduğunu belirterek, konuşmakta zorlandığını söyledi.

Başına gelen talihsiz olaya çok üzüldüğünü ifade eden Gölveren, "Her şey aniden oldu, çok fazla bir şey hatırlamıyorum, lavaboda çakmağı yakınca patlama oldu. Erzurum Şehir Hastanesinde çok iyi bakıyorlar. Doktor ve personele teşekkür ederim." dedi.

Gölveren, çakmağa gaz doldurma işlerinden çocukların uzak durmasını istedi.

Yanık Tedavi Merkezi doktorlarından Onur Ceylan, vücudunun çeşitli yerlerinde 2 ve 3. derece yanıklar oluşan Gölveren'i yakından takip ettiklerini belirterek, tedavilerinin sürdüğünü kaydetti.

( AA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/993266/dikkat-cakmak-gazi-can-aliyordu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.