Ukrayna: 'Putin kanser hastası'

Ukrayna askeri istihbarat başkanı Tümgeneral Kyrylo Budanov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in "psikolojik ve fiziksel olarak çok kötü durumda" olduğunu, kanserin yanı sıra başka hastalıkları nedeniyle tedavi gördüğünü öne sürdü.
Murat Saltan
|
14 Mayıs 2022, Cumartesi - 11:28
Ukrayna: 'Putin kanser hastası'

Ukrayna Askeri İstihbarat Başkanı Tümgeneral Kyrylo Budanov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in sağlık durumuna ilişkin dikkat çeken iddialarda bulundu.

Budanov, Putin'in psikolojik ve fiziksel olarak çok kötü olduğunu; aynı zamanda kanser hastası olduğunu aktardı.

Sky News'e konuşan Budanov, "Kırılma noktası Ağustos ayının ikinci bölümünde olacak.  Aktif muharebe eylemlerinin çoğu bu yılın sonunda bitmiş olacak." dedi. 

"Rusya'nın planlarını yapılırken biliyoruz"

Kyrylo Budanov'un konuşmasından satır başları şöyle:

"Donbas ve Kırım da dahil olmak üzere kaybettiğimiz tüm topraklarımızda Ukrayna gücünü yenileyeceğiz. Doğuya kaymasına rağmen Rusya'nın taktiklerinin değişmedi. Rusya büyük kayıplar veriyor. Düşmanımız hakkında her şeyi biliyoruz. Planlarını neredeyse yapılırken biliyoruz.

"Rus ordusu sadece silahlı bir insan güruhu"

Avrupa, Rusya'yı büyük bir tehdit olarak görüyor. Putin'in saldırganlığından korkuyorlar. Sekiz yıldır Rusya'yla savaşıyoruz ve bu oldukça yaygın Rus gücünün bir efsaneden ibaret olduğunu söyleyebiliriz. Rusya, sanıldığı kadar güçlü değil, sadece silahlı bir insan güruhu.

İnsan gücü ve zırh açısından ağır kayıplara uğradıklarını doğrulayabilirim. Top atışları gerçekleştiğinde mürettebatın çoğunun ekipmanlarını terk ederek kaçtığını da söyleyebilirim.

"Bu bir darbe anlamına geliyor"

Savaş, eninde sonunda Rusya Federasyonu'nun liderliğinin değişmesine yol açacak. Bu süreç zaten başlatıldı ve o yöne doğru ilerliyorlar. Bu bir darbe anlamına geliyor. Bu şekilde hareket ediyorlar ve bunu durdurmak imkansız.

Putin psikolojik ve fiziksel olarak çok kötü durumda, çok hasta. Rus liderin kanser ve başka hastalıkları da var.

http://www.ankaramasasi.com/haber/1499040/ukrayna-putin-kanser-hastasi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.