Kemal Kılıçdaroğlu'nun tepkisine Bakan Fahrettin Koca'dan yanıt geldi

Konya'da doktor Ekrem Karakaya'nın katledilmesiyle ilgili "Erdoğan gör yarattığın iklimi, utan utan! Beceriksiz bakanını da al, derhal gidin" açıklaması yapan Kemal Kılıçdaroğlu'na, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Bizim yüreğimiz yanıyor Kemal Bey. Biraz da olsa üzgün görünemez miydiniz?" yanıtını verdi.
Zeliha Demirci
|
06 Temmuz 2022, Çarşamba - 00:07
Kemal Kılıçdaroğlu'nun tepkisine Bakan Fahrettin Koca'dan yanıt geldi

Konya'da, Şehir Hastanesi'nde bir kişi, Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya'yı tabancayla başına ateş ederek öldürmüş, saldırgan, ardından aynı tabancayla kafasına ateş ederek intihar etmişti. Tüm Türkiye'nin tepkinin gösterdiği bu olay hakkında açıklamalarda buluna CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Erdoğan gör yarattığın iklimi, utan utan! Beceriksiz bakanını da al, derhal gidin. Şiddeti uygulayanlara sus pus olup, hakkını isteyen sağlık personeline ‘giderlerse gitsinler' demenizin bedelidir bu yaşananlar. Onlar kalacak, siz gideceksiniz. Bu şiddet de ya bitecek ya bitecek!” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise Kılıçdaroğlu'na yanıt olarak şu paylaşımda bulundu: "Bir hekimin katledilmesi karşısında zerre kadar üzüntü içermeyen şu sözleri milletimizin vicdanına havale ediyorum. Bizim yüreğimiz yanıyor Kemal Bey. Biraz da olsa üzgün görünemez miydiniz?"

Koca, başka bir paylaşımında ise "Doktor önlüğünü şiddetin lekesinden korumak için kararlılıkla çalışacağız. Herkes bundan emin olsun. Bugün kaybettiğimiz arkadaşımız Dr. Ekrem Karakaya’nın ailesi, tüm sağlık camiası emin olsun. Halkımızdan hekimine karşı daha büyük bir saygı, daha özenli tutum bekliyorum" ifadelerine yer verdi.


http://www.ankaramasasi.com/haber/1639230/kemal-kilicdaroglunun-tepkisine-bakan-fahrettin-kocadan-yanit-geldi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.