Ekonomik Dönüşüm Zirvesi 29 Eylül’de gerçekleştirilecek

Türkiye’nin ilk “Ekonomik Dönüşüm Zirvesi”, “Pandemi sonrası dönemde iktisat paradigmasında dönüşüm ve yükselen ülkeler” ana teması ile 29 Eylül’de İstanbul’da yapılacak.
Onur Çetinkaya
|
22 Eylül 2022, Perşembe - 09:54
Ekonomik Dönüşüm Zirvesi  29 Eylül’de gerçekleştirilecek

Ekonomik Dönüşüm Zirvesi 29 Eylül’de gerçekleştirilecek.

İstanbul'daki zirvede ana tema “Pandemi sonrası dönemde iktisat paradigmasında dönüşüm ve yükselen ülkeler'' olacak.

Hazine ve Maliye Bakanlığı ev sahipliğinde gerçekleşecek olan zirve, Bakan Nureddin Nebati’nin açılış konuşmasıyla başlayacak.

Dünyaca ünlü ekonomistler İstanbul’a geliyor 

Zirve kapsamında, dünyaca ünlü Üst Düzey Finans ve Ekonomi Profesyonelleri, Sanayi, İhracat ve İstihdam Merkezli Sivil Toplum Kuruluşları’nın temsilcileri, Akademisyenler, Ekonomi Yazarları, Piyasa Temsilcileri bir araya gelecek. Türkiye Ekonomi Modeli dünyaya tanıtılacak.

Türkiye’nin iç ve dış dinamikleri, jeo-stratejik koşulları, Kovid-19 salgını ve sonrasında yeni küresel ekonomik düzenin ortaya çıkarmış olduğu fırsatlar ele alınacak. Dünyadaki ekonomik gelişmeler, iktisat politikaları, küresel dengeler, yatırım, üretim, istihdam, ihracat, büyüme gibi başlıklar önde gelen akademisyenler tarafından tartışılacak ve fikir alışverişinde bulunulacak. 

“Pandemi sonrası dönemde iktisat politikalarında yeni eğilimler”, “Gelişmekte olan ülkeler için yatırım-üretim-ihracat modelinin önemi”, “Yeni dönemde altyapı yatırımlarının artan önemi”, “Yeni dönemde büyümeyi destekleyici bir finansal mimarinin artan önemi” olmak üzere toplamda 4 panelde gerçekleştirilecek.

Zirvenin sonunda yapılacak olan “Yeni Dönemde Kapsayıcı Büyüme Nasıl Sağlanabilir?” oturumuna çevrimiçi katılım sağlanabilecek.

http://www.ankaramasasi.com/haber/1795218/ekonomik-donusum-zirvesi-29-eylulde-gerceklestirilecek
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.