Yeni destek paketi geliyor

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
28 Mayıs 2020 12:24
Yeni destek paketi geliyor
HM
Haber Merkezi Editör

Kronavirüs salgını sürecinde açıklanan destek paketlerine yenileri ekleniyor. Edinilen bilgilere göre yeni paketle mobilya ve beyaz eşya için düşük maliyetli kredilerin verilmesi sağlanacak.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın duyurduğu yeni destek paketinin ayrıntıları ortaya çıktı.

Vatandaşların birçok alandaki ihtiyaçları için uygun maliyet ve vadeyle kaynak sağlayacak olan kredi paketi, yerli üretimi destekler nitelikte olacak.

Edinilen bilgilere göre, kamu bankalarının yürüttüğü çalışmalar kapsamında düşük maliyetli krediler, mobilya, elektronik ürünler, beyaz eşya, ev tekstili, bisiklet-motosiklet, çeyizlik eşya sektörleri için verilecek.

Türkiye'de üretilen otomobiller için kamu bankalarının geçtiğimiz aylarda yaptığı kampanyalar, daha uygun koşullarda yeniden hayata geçirilecek.

Turizmi desteklemek amacıyla ise, yaş gruplarına özel tatil kredileri verilecek. Tatil kredisi çalışanlar ve emekliler için ayrı koşullarda olacak. Emeklilere tatil ve seyahat için daha uygun maliyetli kredi verilecek.

Kamu bankaları konut kredilerinde vadeyi uzatacak. Konut kredisinde bugüne kadar uygulanan en düşük faiz oranının geçerli olacağı bir paket hazırlandığı belirtiliyor.

Kredi destek paketlerinin ilkinin yarın açıklanması bekleniyor.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.