PKK’ya bir darbe daha!

Kırmızı kategoride aranan ve terörist Sözdar-Avesta kod adlı Nuriye Kesbir ile fotoğrafı olan militan ‘Serdar’ kod adlı M.Ş.G. Afyonkarahisar’da yakalandı. Adliyeye sevk edilen şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Hande Mağden Akyol
|
22 Mart 2023, Çarşamba - 14:19
PKK’ya bir darbe daha!

Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma çerçevesinde İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri tarafından PKK-KCK terör örgütüne yönelik operasyon gerçekleştirildi.

Terör örgütü PKK/KCK'nın 2013-2015 yılları arasında dağ kadrosunda faaliyet yürüten ve örgütün sözde üst düzey yöneticisiyle fotoğrafları olan şahıs, Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinde ekiplerin yoğun çalışması sonucu yakalandı.

Operasyonda Şuhut ilçesinde ikamet eden militanın, 2013-2015 yılları arasında PKK/KCK Terör Örgütünün dağ kadrosunda faaliyet yürüttüğü, aynı zamanda ‘Kırmızı Kategoride’ aranan sözde KCK Genel Başkanlık Konseyi Üyesi Sözdar-Avesta kod adlı Nuriye Kesbir isimli şahıs ile fotoğraflarının bulunduğu tespit edilen ‘Serdar’ kod adlı M.Ş.G., isimli kişi olduğu tespit edildi.

Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2076088/pkkya-bir-darbe-daha
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.