Dışişleri’nden Netanyahu ve Eli Cohen’a çok sert cevap!

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkındaki iftiralarına çok sert karşılık verildi.
Mevlüt Peker
|
16 Kasım 2023, Perşembe - 00:13
Dışişleri’nden Netanyahu ve Eli Cohen’a çok sert cevap!

Dışişleri Bakanlığından “İsrail Başbakanı ve İsrail Dışişleri Bakanının İftiraları Hk.” başlıklı açıklamada şöyle denildi:

“Filistin halkına karşı uyguladıkları zulüm ve katliamlarla tarihin kara sayfalarına girmiş İsrailli yetkililerin hukuktan söz etmeye hakları yoktur.

Gerçeklerin dile getirilmesinden rahatsız olan Benjamin Netanyahu’nun ve Eli Cohen’in, Sayın Cumhurbaşkanımız hakkındaki asılsız iftiraları, kendi suçlarını örtemeyecektir.

Meşruiyetlerini insanlık vicdanında çoktan yitirmiş olan İsrailli yetkililer, tüm dünyanın gözü önünde hastaneleri bombalayarak, kadınları ve çocukları öldürerek işledikleri suçları örtbas edemeyecekler ve dikkatleri başka yöne çekemeyeceklerdir.

Dünya kamuoyunda derin infial uyandıran bu insanlık suçlarının azmettiricileri ve failleri er ya da geç yargılanacaklardır.

Türkiye, Gazze’deki katliama karşı çıkmayı ve Filistin halkının haklı davasını desteklemeyi sürdürecektir.”

http://www.ankaramasasi.com/haber/2110297/disislerinden-netanyahu-ve-eli-cohena-cok-sert-cevap
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.