Ermenistan saldırılarına devam ediyor!

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev, ateşkesin ilan edildiği 08.00'den bu yana Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarına 200'ün üzerinde saldırı düzenlediğini açıkladı.
Murat Saltan
|
26 Ekim 2020, Pazartesi - 18:15
Ermenistan saldırılarına devam ediyor!

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Müşaviri Hikmet Hacıyev, Ermenistan ordusunun yerel saatle 08.00'de ilan edilen ateşkesi alenen ihlal ettiğini açıkladı.

Hacıyev, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, özellikle Terter kentinin hedef alındığını duyurdu.

"Smerç" füzesi attığı bildirildi"

Ermenistan'ın füze ve toplarla ateş açtığını belirten Hacıyev, Ermenistan ordusunun gün içerisinde Terter dahil Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine 200'den fazla mermi attığını belirtti.

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada da Ermenistan ordusunun Terter'e "Smerç" füzesi attığı bildirildi.

10 hektar alan yandı

Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanlığından yapılan açıklamada, Ermenistan ordusunun açtığı ateş sonucu Daşkesen ili kırsalında yangın çıktığı belirtildi. Yangında çalı ve kısmen de ağaçlardan oluşan 10 hektara yakın arazinin yandığı kaydedildi. 

ABD ateşkesi ilan etmişti

ABD'nin Azerbaycan ile Ermenistan'ın üzerinde anlaştığını açıkladığı, Dağlık Karabağ'da insani amaçlı geçici ateşkes yerel saatle 08.00'de yürürlüğe girmişti.

Ermenistan ordusu yerel saatle 08.05'te ateşkesi ihlal ederek işgal altındaki Laçın kenti istikametinden Laçın'ın Sefiyan köyünde konuşlu Azerbaycan birliklerine ve Terter kenti ile köylerine top atışı gerçekleştirmişti.

https://www.ankaramasasi.com/haber/288620/ermenistan-saldirilarina-devam-ediyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.