Cumhurbaşkanı Erdoğan, sancak töreninde konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tekirdağ’ın Çorlu ilçesindeki 105. Topçu Alay Komutanlığında düzenlenen "41. Komando Tugay Komutanlığı Sancak Verme Töreni"nde yaptığı konuşmada "Her kim milletimizin birliğine göz dikerse karşısında komandolarımızı bulacaktır" dedi.
Can Güvenir
|
13 Kasım 2020, Cuma - 12:09
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sancak töreninde konuştu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tekirdağ’ın Çorlu ilçesindeki 105. Topçu Alay Komutanlığında düzenlenen "41. Komando Tugay Komutanlığı Sancak Verme Töreni"ne katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmada "Her kim vatan topraklarına, ezanımıza göz dikerse kendisini komandolarımızın elinde acı bir akıbet bekliyor. Her kim milletsizin birliğine, beraberliğine göz dikerse karşısında komandolarımızı bulacaktır" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Türk silahlı kuvvetlerimizin kıymetli mensupları milletimizin gurur kaynağı cesaret ve zafer abidesi komandolarımız değerli misafirler sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Biraz önce milletimizin emaneti olan tugay sancağımızı teslim ettik. Askerlikte sancağın anlamını, önemini gerektiğinde can pahasına korunması gereken bir emanet olduğunu en iyi sizler biliyoruz.

"Şanlı ecdadın şanlı torunlarısınız"

Türk ordusunun hiçbir sancağı son nefer can vermeden toprağa düşmemiştir. Ecdadımız bu anlayışla nice destanlar yazmıştır. Sizler de o şanlı ecdadın şanlı torunları olduğunu ispatlıyorsunuz.

"Milletimizin gönlünde ayrı bir yeriniz var"

TSK'nın her unsuru kazanılan zaferlerin ayrılmaz bir parçasıdır. Tarihleri boyunca her cephenin en önünde mücadelede eden, dünyaya ölümü korkutmanın ne olduğunu gösteren komando birliklerimizin ayrı bir önemi vardır. Komando birliklerimizin milletimizin gönlünde ayrı bir yeri vardır. Sizler ülkemizin istiklalinin ve istikbalinin en büyük teminatı olduğunu cephelerde göstermiş kahramanlarımızsınız.Bin yıldır bu toprakları vatanımız olarak muhafaza etmek için toprağa giren tüm şehitlerimizi, gazilerimizi, kahramanlarımızı rahmetle yad ediyorum. Halen sınırlarımızda ve ötesinde terörle mücadelede ve harekatlarımızda görev başında olan kahramanlarımızı Rabbim muhafaza etsin diliyorum.
https://www.ankaramasasi.com/haber/362516/cumhurbaskani-erdogan-sancak-toreninde-konustu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.