Mamak Belediyesi hastalara aile şefkati veriyor

Mamak Belediyesi, evde sağlık ve evde bakım hizmetleriyle bakıma ve ilgiye muhtaç her vatandaşa hizmet götürüyor.
Zeliha Demirci
|
12 Ocak 2021, Salı - 12:18
Mamak Belediyesi hastalara aile şefkati veriyor

Mamak Belediyesi en önemli sosyal sorumluluk projelerinden olan evde sağlık ve evde bakım hizmeti ile yatağa bağımlı, kimsesiz, engelli ve yaşlı vatandaşların hem tedavilerini hem de bakımlarını gerçekleştiriyor.

Sağlık hizmetini vatandaşın ayağına götüren belediye, koronavirüs mücadelesinde de, ekiplerini Mamaklılar için seferber etti. Bu kapsamda pandemi sürecinden itibaren 2 bin 187 aileye sağlık, yaklaşık 500 yaşlı ve kimsesiz vatandaşa evde bakım hizmeti veren Mamak Belediyesi, hasta ve yaşlılara şifa dilerken aynı zamanda moral veriyor.

Ekipler, serum, sonda takılması, diyabetik ayak bakımı, yatak yarasına pansuman, enjeksiyon, şeker ve tansiyon takibi gibi konularda hizmet veriyor. Her geçen gün sağlık hizmeti ağını genişleten Mamak Belediyesi, hasta, yaşlı ve kimsesiz vatandaşlara koronavirüs salgını nedeniyle bilgilendirmede bulunarak, evden çıkmamaları konusunda da uyarıyor.

“İşe yüreğimizi koyuyoruz”

Sosyal belediyeciliğin gereği olarak zor ve sıkıntılı zamanlarda vatandaşlara katkı vermeye çalıştıklarını kaydeden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Önceliğimiz Mamaklılar'ın sağlığı ve mutluluğu. Her yaraya merhem, her derde deva olmak için hemşehrilerimizin ayağına sağlığı götürüyoruz. Bu işi yüreğimizi ortaya koyarak yapıyoruz” dedi.

https://www.ankaramasasi.com/haber/514648/mamak-belediyesi-hastalara-aile-sefkati-veriyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.