Keçiören Belediyesi'nde kiralama devri kapandı

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, göreve geldikleri günden itibaren 80 milyon TL değerinde hizmet aracı alarak kiralama yöntemine son verdiklerini söyledi.
Can Güvenir
|
02 Nisan 2021, Cuma - 13:52
Keçiören Belediyesi'nde kiralama devri kapandı

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, belediyeye alınan hizmet araçlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

"Göreve geldiğimiz günden itibaren 80 milyon TL’lik araç aldık." diyen Altınok, "Ama bu araçları şuanda satsak değeri 160 milyon TL’dir. Türkiye’de bu kadar araç alabilen büyükşehir belediyesi dahi çok azdır. Yeni araçlarımız sayesinde astronomik kiralardan kurtulduk. Bütün hizmetlerimizi belediyemizin kendi araç ve imkânlarıyla yapıyoruz" dedi.

"140 hizmet aracı aldık"

Bir yandan belediyeye ait borçları ödemeye devam ettiklerini bir yandan da yeni hizmetlerin Keçiören’e kazandırılması için tasarruf yaptıklarını dile getiren Altınok, şöyle devam etti: 

"Beytülmali kendi malımızdan daha çok koruyor ve korumaya da devam ediyoruz. Biz, belediyemizde nasıl tasarruf yaparız, belediyemizi nasıl daha fazla hizmet üretir hale getiririz bunun gayesini taşıyoruz. Şimdiye kadar yaklaşık 140 hizmet aracı aldık. Son olarak 5 adet cenaze aracı, 4 adet minibüs, 2 adet ilaçlama, 2 adet veterinerlik, 1 adet taziye ve 1 adet hasta nakil aracı olmak üzere toplam 15 adet hizmet aracını Keçiören’imize kazandırdık. Yeni araçlarımız hayırlı hizmetlere vesile olsun"

(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/687747/kecioren-belediyesinde-kiralama-devri-kapandi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.