Emekli amiraller bildirisi soruşturmasında yeni gelişme

Emekli amirallerin yayımladığı bildiriye yönelik başlatılan soruşturmada, bildiriye öncülük edenlerin belirlendiği, ifadeye çağrılacakları açıklandı.
Murat Saltan
|
04 Nisan 2021, Pazar - 20:13
Emekli amiraller bildirisi soruşturmasında yeni gelişme

104 emekli amiralin hazırladığı bildiriye ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmada önemli ayrıntılar ortaya çıktı. 

Fevzi Çakır'ın haberine göre, soruşturma kapsamında ilk olarak bildirinin nasıl hazırlandığı üzerinde durulduğu öğrenildi. Bu kapsamda bildiriyi hazırlayan isimlerin tespit edildiği belirtildi. Söz konusu isimlerin önümüzdeki ifadeye çağrılacağı kaydediliyor.

"Suç için anlaşma"

Öte yandan, soruşturmanın TCK 316. maddesi kapsamında yürütüldüğü öğrenildi. “Suç için anlaşma” maddesi şöyle:

“Bu kısmın dördüncü ve beşinci bölümlerinde yer alan suçlardan herhangi birini elverişli vasıtalarla işlemek üzere iki veya daha fazla kişi, maddi olgularla belirlenen bir biçimde anlaşırlarsa, suçların ağırlık derecesine göre üç yıldan oniki yıla kadar hapis cezası verilir.”

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada “Bildiriyi hazırlayanlar ile varsa irtibatlı oldukları kişilerin tespiti ve yasal gereğinin takdir ve ifası amacıyla soruşturma başlatıldığı” kaydedilmişti.


https://www.ankaramasasi.com/haber/691786/emekli-amiraller-bildirisi-sorusturmasinda-yeni-gelisme
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.