Bursa Uludağ Üniversitesi’nin kalitesi belgelendi

Ankara Masası
|
05 Haziran 2021, Cumartesi - 10:20
Bursa Uludağ Üniversitesi’nin kalitesi belgelendi

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), Türk Standartları Enstitüsü yetkilileri tarafından alınan değerlendirmede ISO 9001-2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi almaya hak kazandı.

BURSA (İGFA) - BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz ve Kalite Koordinatörlüğü öncülüğünde başlatılan Kalite Yönetim Sistemi Belgelendirme süreci tamamlandı. Üniversite, tüm birimleri ile girdiği değerlendirme sürecini başarı ile atlattı. Kendi alanında bir ilke daha imza atan BUÜ, YÖK Eğitim Hizmetleri kapsamında ISO 9001-2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi almayı başardı.

Türk Standartları Enstitüsü yetkilileri tarafından 4 gün boyunca süren değerlendirme süreci tamamlandı. Gerçekleştirilen son toplantıda alınan nihai karar, Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İrfan Kırıştıoğlu, Prof. Dr. Ferudun Yılmaz, Prof. Dr. Adem Doğangün, Kalite Koordinatörü Doç. Dr. Funda Coşkun, Kalite Koordinatör Yardımcısı Öğr. Gör. Yasemin Özdemir ve kalite koordinatörlüğü personeline sözlü olarak tebliğ edildi.

Bursa Uludağ Üniversitesi’nin çok büyük ve güçlü bir yapıya sahip olduğunu vurgulayan TSE Baş Tetkikçi Yılmaz Öztürk, yapılan tetkiklerde eğitim kalitesinin yüksek olduğunu açık bir şekilde gözlemlediklerini belirterek, uzaktan eğitim dönemi boyunca yapılan yatırımlar ile çok önemli bir atılım sağlanmış olduğunu gözlemlediklerini kaydetti. "Öğrencilere teorik ve pratik anlamda dersler en iyi şekilde anlatılıyor" diyen Öztürk, "Otomasyon sistemi doğru bir şekilde çalışıyor. Kurumlar arasındaki iletişimin de en iyi şekilde yürütüldüğünü gördük. Başta Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz ve Kalite Koordinatörlüğü olmak üzere bu alanda emek harcayan herkesi tebrik ediyoruz” diye konuştu.

"BİRLİKTE BAŞARDIK"

BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz ise bu denetimlerde asıl amacın kurumlardaki işleyişi daha iyi hale getirmek olduğunu vurguladı. Görev süresi içerisinde her zaman daha iyisine erişebilmek için ekip arkadaşları ile yoğun bir gayret gösterdiklerinin altını çizen Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, emeği geçen herkese teşekkür etti.

https://www.ankaramasasi.com/haber/816421/bursa-uludag-universitesinin-kalitesi-belgelendi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.