Bakan Selçuk’tan ’25 milyonluk satış’ iddialarına yanıt

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kardeşine ait şirketten Bakanlığa 25 milyon TL'lik satış yapıldığı yönündeki iddiaları yalanladı.
Can Güvenir
|
24 Haziran 2021, Perşembe - 10:42
Bakan Selçuk’tan ’25 milyonluk satış’ iddialarına yanıt

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kardeşine ait hisselerin bulunduğu bir şirketin Milli Eğitim Bakanlığı'na 25 milyon TL satış yaptığına ilişkin iddialara yanıt verdi.

Bakan Selçuk, "Çok net ve açık olarak ifade ediyorum: Milli Eğitim Bakanlığı iddia edildiği gibi bu şirketten bir satın alma yapmamıştır" ifadelerini kullandı.

Bakan Selçuk'un sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

Bir haber sitesinde çıkan ve kardeşime ait hisselerin bulunduğu bir şirketin "Milli Eğitim Bakanlığına 25 milyon TL satış yaptığına" dair algı oluşturmayı hedeflediği görülen iddia ve iftiraları üzülerek okudum. Çok net ve açık olarak ifade ediyorum: Milli Eğitim Bakanlığı iddia edildiği gibi bu şirketten bir satın alma yapmamıştır. Yapılan satışlar, gösterilen belgeden de anlaşılacağı üzere özel şirketlere 2013 yılından beri süregelen hizmet aboneliği bedelidir.

Araştırılmadan, incelenmeden, tarihlere bakılmadan yapılmış bu tür haberler, salgının etkileri sonrasında okullarımızı yeniden hareketlendirmeye başladığımız şu günlerde, gündemimizi değiştirmeye çalışmaktan öte bir nitelik teşkil etmemektedir, etmeyecektir.

Algı yürütme amaçlı olduğu çok açık bir şekilde anlaşılan söz konusu dezenformasyon içeriklerine karşı gerekli hukuki süreçlerin derhal başlatılacağını kamuoyunun bilgisine sunarım.

https://www.ankaramasasi.com/haber/848920/bakan-selcuktan-25-milyonluk-satis-iddialarina-yanit
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.