Terörist Murat Karayılan'dan kaçın talimatı

Kanlı terör örgütü PKK'nın terörist başı Murat Karayılan, operasyonlar karşısında tutunamayan teröristlere kaçın talimatı verdiklerini söyledi.
Murat Saltan
|
21 Temmuz 2021, Çarşamba - 21:16
Terörist Murat Karayılan'dan kaçın talimatı

Türk askerinin düzenlediği operasyonları karşısında ağır darbe alan terör örgütünden itiraflar peş peşe geldi.

PKK'nın ele başı Murat Karayılan, alınan darbe hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre terörist başı Karayılan "Türk devleti 6 yıldır yeni bir konsept yürütüyor. Bölgede hâkimiyet kurup egemen bir devlet olmak istiyor. Bu konseptini de açık biçimde kimseden çekinmeden uyguluyor. Bu bizim için büyük bir tehlike oluşturuyor. Bir yandan Suriye ile ilgili konseptini devreye sokarken, diğer yandan Kuzey Irak'ta büyük saldırılar, harekâtlar yürütüyor. Bu harekâtlarda da büyük bir teknik kullanıyor. Türk devleti artık operasyonlarını insan gücüne dayalı değil, tamamen teknik üzerinden yürütüyor" dedi.

" 86 gündür devam ediyor"

Kuzey Irak'ın sabah, akşam demeden nokta harekâtlarla bombalandığını anlatan Karayılan'ın itirafları şöyle:

"Türk devletinin stratejisine ne kadar büyük önem verdiğini buradan da görebiliriz. Türk devleti Avaşin, Metina, Zap hattına bir harekâtı başlattı. Bu 86 gündür devam ediyor. Kullandıkları teknikleri ve istihbaratları da çok kuvvetli bunlar da doğru. İnkâr edemeyiz.

"Zorlanıyorsanız bırakın kaçın dedik"

Avaşin batısındaki Mervanos, Banista alanlarını, Avaşin doğusundaki Mamreş alanlarının TSK tarafından tutularak buradaki teröristlerin abluka altına alındığını ve 24 Nisan'dan beri bölgenin ağır bombardıman altında olduğunu belirten terörist başının tarihi itirafı şu şekilde:

"Doğu, Batı her iki koldan saldırılar yaparak Avaşin'e yüklendiler. 7 Haziran'da ise daha kapsamlı ve büyük bir harekat oldu. Arap Taburu denilen noktadan üzerimize geldiler. Bu bombardımanlar ve yoğun teknik karşısında orada 24 saat bile kimse duramaz.

https://www.ankaramasasi.com/haber/900692/terorist-murat-karayilandan-kacin-talimati
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.