Gazi Park'ı Başkentlileri bekliyor

Atatürk Orman Çiftliği arazisi içerisinde açılan Gazi Park ziyaretçilerini bekliyor.
Ankara Masası
|
04 Eylül 2021, Cumartesi - 09:55
Gazi Park'ı Başkentlileri bekliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Orman Çiftliği arazisi içerisinde bulunan ve yıllardır atıl durumdaki yaklaşık 62 bin metrekarelik alanı Gazi Park adıyla,  Başkentlilerin keyifli zaman geçirebilmeleri için hizmete açtı.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasını korumak amacıyla Etimesgut- Bahçekapı Mahallesi sınırları içerisinde, Güvercinlik Caddesi ile Çiftlik Caddesi kesişiminde yapılan park, 7’den 70’e herkese hitap eden aktivite ve dinlenme alanlarıyla Ankaralıların yeni doğa alanlarından olacak.

Plaj voleybol sahasından nilüfer göletine

Park içerisinde çim tepeler, çocuk oyun grupları, çocuk kum havuzu, kol balıklarının yüzdüğü nilüfer göleti, açık hava sinema gösterimi, uçurtma etkinliği gibi pek çok aktivitenin yapılacağı etkinlik çayırı, basketbol ve plaj voleybolu sahaları, badminton ve tenis kortları, tavuk, horoz, tavşan, cüce keçi, tavus kuşu ve midillilerin özgürce gezdiği evcil hayvan serbest gezinti alanı, bisiklet yolu ile tuvalet ve otopark da yer alıyor.

Başkentlilerden tam not

Hizmete açıldığı günden bu yana Başkentlilerin uğrak noktası haline gelen park, vatandaşların kısa sürede beğenisini toplayarak tam not aldı. 


https://www.ankaramasasi.com/haber/992126/gazi-parki-baskentlileri-bekliyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (1)

Yorumunuz İletilmiştir.
Özlem Hüseyinoğlu
05 Eylül 2021, 21:36
Navigasyondan girdiğimde Gazi Park girişini göremiyorum.Adresi google dan ya da belediye sitesinden bulamadım.yardımcı olabilir misiniz? Elinize emeğinize sağlık