Bahçeli'den yurt eylemlerine tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Yurt diyerek banklarda yatmak neyin nesidir? Bu reziller terör örgütü bağlantılıdır. Bunlar genç veya öğrenci değil ajan ve provokatörlerdir. Gezi Parkı olaylarında iç isyana kalkışanlar bunlardır. Terör örgütlerinin hücre evlerinde kanlı eylem planları yapanlar bunlardır. PKK'nın tasması boğazına geçen bunlardır" dedi.
Can Güvenir
|
09 Ekim 2021, Cumartesi - 13:01
Bahçeli'den yurt eylemlerine tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfınca Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen "Türk Gençliği Büyük Kurultayı"na katıldı.

Burada konuşan Bahçeli, Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylara ve yurt protestolarına değindi.

"Bunlar ne öğrenci ne de gençtir" diyen Bahçeli, "Bunlar Türkiye düşmanlarının üniversiteye sızdırmaya çalıştığı taşeronlardır. Biz kimin neye hizmet etttiği, alçak emellerini gayet iyi biliyoruz" ifadesini kullandı. 

Bahçeli, "Yurt diyerek banklarda yatmak neyin nesidir? Bu reziller terör örgütü bağlantılıdır. Bunlar genç veya öğrenci değil ajan ve provokatörlerdir. Gezi Parkı olaylarında iç isyana kalkışanlar bunlardır. Terör örgütlerinin hücre evlerinde kanlı eylem planları yapanlar bunlardır. PKK'nın tasması boğazına geçen bunlardır" şeklinde konuştu.

ABD'ye Ülkü Ocakları tepkisi

Bahçeli, ABD Temsilciler Meclisi’nin ülkü ocakları kararına da "ABD terörist görmek istiyorsa yanaşmalarına baksın. Sizden korkan sizin gibi namert olsun" sözleriyle tepki gösterdi.

https://www.ankaramasasi.com/haber/1047437/bahceliden-yurt-eylemlerine-tepki
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.