EGM'den 'emniyet müdür yardımcısı, polise şiddet uyguladı' iddialarına ilişkin açıklama

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), bazı sosyal medya platformları ve basın yayın organlarında yer alan, "Ankara'da emniyet müdür yardımcısı ile bir polis memuru arasında geçen olay" ile ilgili soruşturmanın devam ettiğini bildirdi.
Büşra Bayrak
|
12 Ekim 2021, Salı - 15:16
EGM'den 'emniyet müdür yardımcısı, polise şiddet uyguladı' iddialarına ilişkin açıklama

Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı V.'nin, Kahramankazan'daki karakolda bir polis memuruna şiddet uyguladığı iddia edildi. Halk TV’nin haberinde, şiddete maruz kalan polis memurunun, Müdür Yardımcısı V. hakkında şikayetçi olduğu fakat savcının, 'kovuşturmaya yer yok' dediği öne sürüldü.

Söz konusu iddialarla ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından yazılı açıklamada bulunuldu.

EGM açıklamasında şunlar kaydetti:

“12 Ekim 2021 tarihinde bazı sosyal medya platformları ve basın yayın organlarında yer alan ‘Ankara'da bir emniyet müdür yardımcısı ile bir polis memuru arasında geçen olay’ ile ilgili açıklama yapılması gereği duyulmuştur. 

Bahse konu olayın, 26.11.2020 tarihinde Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde meydana geldiği, Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan araştırma sonucu, dosyanın işleme konulmamasına dair karar verildiği, ayrıca konu ile ilgili olarak Kahramankazan Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 19.03.2021 tarihinde KVYO (karar verilmesine yer olmadığına) kararı verildiği anlaşılmıştır.

Söz konusu personelin, Kahramankazan Cumhuriyet Başsavcılığına yapmış olduğu itiraz neticesinde ise Başsavcılık tarafından 14.09.2021 tarihinde 4483 sayılı kanun kapsamında Ankara Valiliği’nden soruşturma izni talep edilmiş olup, Valiliğin 29.09.2021 tarihinde Genel Müdürlüğümüze intikal eden talebi doğrultusunda gerekli soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedir.”


(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/1053055/egmden-emniyet-mudur-yardimcisi-polise-siddet-uyguladi-iddialarina-iliskin-aciklama
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.