Küresel ısınmaya dikkat çekmek için atla sipariş dağıttı

Ankaralı tantunici Serkan Yılmaz, küresel ısınmaya dikkat çekmek için siparişleri atlarla dağıttı.
Ankara Masası
|
19 Aralık 2021, Pazar - 13:15
Küresel ısınmaya dikkat çekmek için atla sipariş dağıttı

Çankaya ilçesinde tantuni dükkanı işleten Serkan Yılmaz, küresel ısınmaya ve sipariş dağıtımında kullanılan motosikletlerin atmosfere karbon salımına dikkat çekmek için aldığı siparişleri emekli yarış atları üzerinde müşterilerine ulaştırdı.

Yılmaz, daha sonra Ankaralıların yoğun ilgisi altında at üzerinde dükkanına döndü.Atla sipariş dağıtımını "sembolik olarak" yaptığını belirten Yılmaz, bununla dünyayı önemli ölçüde tehdit eden küresel ısınmaya dikkat çekmek istediğini ifade etti.

Araçlar dünyaya zarar veriyor

"Günümüzde çok şiddetle değişen yeni bir dünya ile karşı karşıyayız. Eskiden ulaşımda kullandığımız bu hayvanların doğaya hiçbir zararı yoktu ama şu an ulaşımda kullandığımız bu hayvanların yerini otomobiller ve toplu taşıma araçları aldı." diye konuşan Serkan Yılmaz,  araçların dünyaya zarar verdiğini söyledi.  

Dünya'nın son 50 yıl içerinde 1 santigrat derece daha ısındığını ifade eden Yılmaz, "Buzullar tehlike arz edecek şekilde erimeye başladı. Biz bu olumsuzluğa karşı böyle bir etkinlik düzenleyerek farkındalık oluşturmak istedik. Bu da doğal olarak ilgi gördü." ifadelerine yer verdi.

(AA)

http://www.ankaramasasi.com/haber/1184519/kuresel-isinmaya-dikkat-cekmek-icin-atla-siparis-dagitti
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.