Yasemin Yürük müzik sektörüne geri döndü

10 yıl aradan sonra “Düştüm Gülüşüne” adlı şarkısıyla müzik dünyasına dönen Yasemin Yürük önceki gün Nişantaşı’nda görüntülendi. Yürük, uzun bir aradan sonra müzik sektörüne dönüşündeki süreci anlattı.

Ecem Çetin Editör
YAYINLAMA
10 Ağustos 2022 13:25
GÜNCELLEME
10 Ağustos 2022 14:25
Yasemin Yürük müzik sektörüne geri döndü
Ecem Çetin Editör

Bir döneme damgasını vuran müzik gruplarından Hepsi 1 üyelerinden olan Yasemin Yürük, uzun bir aranın ardından müzik sektörüne döndü.

Nişantaşı'nda görüntülenen Yürük, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

"Bir anda kendimi stüdyoda buldum"

Basın mensuplarıyla konuşarak müziğe dönüş kararını açıklayan Yürük, şu ifadeleri kullandı:

"Aklımda hiç şarkı yapmak yoktu. Sonra Yasemin Şefik beni gaza getirdi; ‘Selami’nin (Bilgiç) şarkısı var, hadi sen söyle’ dedi. 10 yıldır şarkı söylemiyorum, nasıl söyleyeceğim derken bir anda kendimi stüdyoda buldum. Demoyu okudum, iş bitti. Biraz hızlı oldu."

"Hisar’da ufak bir stüdyom var"

Müziğe ara verdiği süre içerisinde oyunculuk ve sporla ilgilendiğini ifade eden Yürük, "Bir ara Yılmaz Erdoğan’ın oyunculuk atölyesi Mutfak’taydım. Oradan çıktım, biraz dizilerde oynadım. Sonra dedim ki, ‘Ben bu yeni nesle yetişemiyorum. Yasemin sen hoca ol.’ Spor eğitimi aldım ve şimdi antrenörlük yapıyorum. Hisar’da ufak bir stüdyom var, orada ders veriyorum ya da serbest çalışıyorum." dedi.

"İlk defa hayatımda kızlar yoktu"

Yeniden müzik çalışmalarına başladığını dönemde kendisini yalnız hissettiğini de itiraf eden şarkıcı, "İlk defa hayatımda kızlar yoktu, kendimi bu yüzden çok yalnız hissettim. Biz sahnede bir bakışımızdan, gözümüzden ne yapmamız gerektiğini anlardık. O yüzden onlarsız bir şeyler yapmaya alışıyorum diyebilirim. Şöyle de güzel tarafı var; kimseyi düşünmeden istediğimi yapabilirim. Grup olmanın zorluğu oydu." diye konuştu.

"Gülçin Ergül benimle çok ilgilendi"

Yürük, eski grup üyelerinden destek aldığını da açıklayarak, "Gülçin (Ergül) benimle çok ilgilendi, böyle bir şey yaptığımı duyunca çok heyecanlandı. Diğer kızlar da (Cemre Kemer ve Eren Bakıcı) sevindi, ama onlar biraz çoluk çocuğa karıştığı için çok etkilenmediler. Bütün kızlar çok destek oldu." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.