Kızılay Başkanı Kerem Kınık’tan Şahan Gökbakar'a cevap

Kızılay’ın depremzedelere göndermek yerine çadır ve gıda satışının ortaya çıkmasının ardından başlayan tartışmalar devam ediyor. Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık’ı sosyal medyadan hedef alan oyuncu ve yapımcı Şahan Gökbakar’a Kınık’tan yanıt geldi.
Ersin Küçükbarak
|
12 Mart 2023, Pazar - 13:53
Kızılay Başkanı Kerem Kınık’tan Şahan Gökbakar'a cevap

Kızılay, Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası Ahbap Derneği’ne 46 milyon liralık çadır sattığının ortaya çıkmasının ardından eleştirilere uğramıştı.

Bu tartışma sosyal medyada devam ediyor.

"Sana kırmızı çok yakışıyor"

Bu kez ünlü oyuncu ve yapımcı Şahan Gökbakar Twitter hesabından Kerem Kınık’ın fotoğrafını “Sana kırmızı çok yakışıyor, yarışmayan adam. Huzur haklı pazarlar...” notuyla paylaştı.

Bu paylaşıma Kınık’tan anında yanıt geldi.

Kerem Kınık paylaşımında şunları yazdı:

"Atatürkün emri ile İsmet Paşanın onayı ile yapılan çadır satışları var"

“Şahan bey, bionuzda insan-baba-komedyen yazıyor, anlıyorum sizi size şöhret lazım. Ben de insanım, babayım sizden farklı olarak dedeyim de ve üniversite hocasıyım. Velev ki hata yapmış bile olsa bir insanı nefret objesi haline getirmek, tv ekranlarına resmini saatlerce sabitleyip linç duygusunu topluma yaymak, insanları tanımadığı bir insanın üzerinde tepinmeleri için kışkırtmak ne insanlığa ne babalığa sığar, ayrıca komik de değil. Defalarca açıkladık, Kızılay kendisine gelen bağışları ve afet depolarında her ne varsa her şeyi depremzedeler için seferber etti, satmadı. Ahbap derneği Kızılayın afet ve insani yardım sektörünün ihtiyaçlarına makul şartlarda kaliteli tedarik sağlansın diye kurulmuş şirketlerinden alım yaptı, Kızılay da o para ile tekrar çadır dikiyor ve önümüzdeki günlerde onları da vatandaşlarımıza gönderecek zaten. Kızılay bu işi yeni de yapmıyor, Atatürkün emri ile İsmet Paşanın onayı ile yapılan çadır satışları var. Ekranlara çıkıp maalesef attığı imzaları unutan eski Kızılay Genel Başkanlarının ve Yönetim Kurulu üyelerinin aldığı kararlarla yaptığı satışlar da var ki bunlar da yasal. Ha seleflerimizin yasal olmayan işleri de var, mesela kurup kurumu zarara uğrattıkları şirketler, ihmaller, suistimaller vs, zaten o konularda mahkemelerde yargılanıyorlar. Gözlerinin içine bakarak savunma hakkı vermediğiniz hiç bir insanı linç etmeyin, kul hakkıdır. “

http://www.ankaramasasi.com/haber/2074853/kizilay-baskani-kerem-kiniktan-sahan-gokbakara-cevap
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.