Destici: Yaptığınız o yardımlar yerin dibine batsın

Hatay'da sosyal market açılışında konuşan BBP (Büyük Birlik Partisi) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Eğer siz binalarınızı depremzedelere oy kaygısıyla açtıysanız, yaptığınız yardımları 'yarın seçim olur bize oy verirler' mantığıyla gerçekleştirdiyseniz sizin yaptığınız o yardımlar yerin dibine batsın. Bizim depremzedelerimizin, insanımızın, karşılığında diyet beklenen, bedel ödemesi beklenen yardımlara ve size ihtiyacı yoktur" dedi.
Mevlüt Peker
|
26 Mayıs 2023, Cuma - 22:21
Destici: Yaptığınız o yardımlar yerin dibine batsın

BBP (Büyük Birlik Partisi) Genel Başkanı Mustafa Destici, depremzedeler için Alperen Ocakları Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfınca Belen Spor Salonu bahçesinde kurulan sosyal market açılışında konuştu.

“Depremi duyduğumuz ilk andan itibaren Alperen Ocaklarımıza ait 20 arama kurtarma timini bölgeye gönderdiklerini kaydeden BBP lideri Mustafa Destici, arama kurtarma ekiplerinin yoğun biçimde bu çalışmalara katıldığını anımsattı.

Şimdi de sosyal market açılışı için Hatay'da bulunduğunu belirten BBP lideri Mustafa Destici, bunun bir yardımlaşma, dayanışma ve hayır işi olduğunu ifade etti.

Yardımlaşmada, dayanışmada, sahiplenmede ve iyilikte etnik köken ve mezhep farkına bakmadan kimin yardıma ihtiyacı varsa koştuklarını söyleyen Mustafa Destici, şunları söyledi:

"Maalesef 14 Mayıs seçimleri yaşandıktan sonra şunu gördük; özellikle depremin ilk dönemlerinde buraya gelen bazı belediye başkanları, bazı siyasi partiler, 14 Mayıs'ta deprem bölgesinden istedikleri oyları alamayınca işte Tekirdağ örneğinde olduğu gibi maalesef depremzedelerimizi kaldıkları binalardan çıkarttılar, hakaretlerde bulundular, küfür derecesine varan sözler söylediler. Bunları bir kere de Hatay'dan, Belen'den sizlerin huzurunuzda kınıyor ve lanetliyorum. Eğer siz binalarınızı depremzedelere oy kaygısıyla açtıysanız, yaptığınız yardımları 'yarın seçim olur bize oy verirler' mantığıyla gerçekleştirdiyseniz sizin yaptığınız o yardımlar yerin dibine batsın. Bizim depremzedelerimizin, insanımızın, karşılığında diyet beklenen, bedel ödemesi beklenen yardımlara ve size ihtiyacı yoktur. Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlüdür, hükümeti güçlüdür ve millet birbiriyle yardımlaşarak dertlerini çözme kudretine de sahiptir. Onunla da yetinmediler, bir de yapılan yardımları küçümsediler. Sanki hiçbir şey yapılmıyormuş gibi bir kamuoyu algısı oluşturmaya çalıştılar. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan riyasetinde devletimiz hiçbir vatandaşı aç ve açıkta bırakmadı."

"Her şeyi sandık, milli irade belirleyecek"

Cumhurbaşkanı Seçimi 2’nci turu ile ilgili de konuşan BBP (Büyük Birlik Partisi) Genel Başkanı Mustafa Destici, ilk turda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın en yakın rakibine 5 puan fark attığı hatırlatmasında bulundu.

Mustafa Destici, yarım puanla seçimin 2’nci tura kaldığını, bunun da Türkiye'de demokrasinin ne kadar köklü ve güçlü olduğunu gösterdiğini ifade etti.

Demokrasiye ne ülke içinden darbe yoluyla ne de dışarıdan emperyalistler yoluyla müdahale edilmesine kesinlikle izin vermeyeceklerini belirten Mustafa Destici, şunları söyledi:

"Her şeyi milli irade, sandık belirleyecek. Bakın seçime gidiyoruz, 14 Mayıs'ta da gördük, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı diyor ki 'İktidarı, Erdoğan'ı, muhalefetteki dostlarımızla değiştireceğiz', muhalefetteki dostlarının da ona sesi çıkmıyor. Avrupa Birliği'nin bazı üye ülkeleri, PKK terör örgütü, diğer terör örgütleri bunu söylüyor. Biz bunların hepsini reddediyoruz. Biz sivil siyasetten, demokrasiden, milli iradeden, milletten yanayız ve milletimiz 14 Mayıs'ta PKK'ya, Suriye'nin kuzeyinde devlet kurdurma vaadinde bulunanlara 'dur' dedi ve 'dur' diyecek Allah'ın izniyle."

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 14 Mayıs'tan sonra 180 derece söylem değiştirdiğinin altını çizen BBP lideri Destici, "Birinci turda istediğini alamayınca bu sefer Kılıçdaroğlu tam 180 derece dönüş yaparak, bir 'U dönüşü' yaparak bu sefer söylediklerinin tam tersini söylemeye başladı ve başta terörle mücadele olmak üzere bütün o 14 Mayıs'tan önce söylediklerinden çark etti ama biz bunlara inanıyor muyuz; İnanmıyoruz. Çünkü bunlar seçime yönelik oy almak için söylenmiş sözlerdir. Bir başka partiyle, onun genel başkanıyla Kılıçdaroğlu'nun arasında yapılan mutabakatın da bir hükmü yoktur. Bunu zaten Ali Babacan söyledi, 'Esas olan uygulamadır, bu mutabakatların bir önemi yoktur, bizim 6'lı Masa'nın daha önce açıkladıkları esastır' dedi." şeklinde konuştu.

Cumhur İttifakı olarak Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 13. Cumhurbaşkanı olarak görevini sürdürmesini sağlayacaklarını belirten Mustafa Destici, "Sizlerin güvenliği, huzuru, barışı, refahı için biz 'Cumhur İttifakı' dedik, hep birlikte AK Parti, MHP, Büyük Birlik Partisi, Yeniden Refah Partisi bir araya gelerek bu ittifakı 2023 seçimlerinde de pekiştirdik ve inşallah bundan sonra da yolumuza, Türkiye için, Türk milleti için birlikte devam edeceğiz." dedi.

Açılışını yaptıkları sosyal marketin depremzedelere hayırlı olmasını dileyen BBP lideri Destici, burada ihtiyaç duyulan her ürünün bulunabileceğine dikkat çekti. Destici, daha sonra marketi gezdi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2083706/destici-yaptiginiz-o-yardimlar-yerin-dibine-batsin
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.