Gölbaşı Belediyesi 'Hilal Kart'ların miktarını arttırdı

Gölbaşı Belediyesi’nin ihtiyaç sahiplerinin, tüm ev ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için faaliyete geçirdiği Hilal Kart'a zam yaptı.

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
05 Ocak 2024 17:51
GÜNCELLEME
05 Ocak 2024 18:05
Gölbaşı Belediyesi 'Hilal Kart'ların miktarını arttırdı
HM
Haber Merkezi Editör

Gölbaşı’nda ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Gölbaşı Belediyesi, faaliyete geçirdiği Hilal Kartlara yatırılan yardım miktarında artış yaptığını duyurdu. 

Gölbaşı Belediye Meclisi’nde alınan karara göre, yardım miktarı 1000 TL’den 1500 TL’ye çıkarıldı. Yaklaşık 2 bin Hilal Kart sahibi, Sosyal Market ve anlaşmalı yerlerden alışveriş yapılabilecek. 

İhtiyaç sahiplerine verilen destekle yerel esnaf da kazanabiliyor

İlçede faaliyet gösteren esnafla görüşen Gölbaşı Belediyesi, Hilal Kart sahiplerinin zincir marketler yerine yerel esnaftan alışveriş yapmasını sağladı. Hilal Kart sahipleri ‘Bu iş yerinde Hilal Kart geçerlidir’ stickerı bulunan iş yerlerinden alışveriş yapabiliyor. Bu sayede vatandaşlar desteklenirken, yerel esnafında kazanması sağlanıyor.

Yerli ve milli sistem

Hilal Kartların en önemli özelliği ise TROY ödeme sisteminin kullanılması. Türkiye’nin yerli ve milli ödeme aracı olan TROY sistemi Hilal Kart uygulamasını faaliyete aldığı andan itibaren kullanıyor.

"Vatandaşlarımız güle güle harcasınlar"

Hilal Kart’ın dayanışmanın önemli bir örneği olduğunu belirten Gölbaşı Belediyesi Başkanı Ramazan Şimşek “Göreve geldiğimiz günden, bugüne Gölbaşı’nda kimseyi yalnız bırakmamak için var gücümüzle çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz.  Sosyal belediyecilik ve sosyal hizmet uygulamalarımızla hemşehrilerimizin hayatına dokunuyoruz. Hilal Kart uygulamamızla da standart koli yardımı anlayışından kurtularak, vatandaşlarımızın neye ihtiyacı varsa onu almasını sağlıyoruz. Hilal Kart uygulamasıyla vatandaşlarımızı desteklerken, yerel esnafa da kazandırıyoruz. Meclis’te aldığımız kararla 1000 TL olan yardım miktarını 1500 TL’ye yükselttik. Vatandaşlarımız güle güle harcasınlar. Belediye olarak her zaman yanlarında olduğumuzu unutmasınlar” dedi.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.