Savaş mağdurlarına “İyilik Konutu”

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından "İyilik Konutları" projesi kapsamında İdlib'de yapımı tamamlanan 600 konut, ailelere törenle teslim edildi.
Ecem Özcan
|
12 Ekim 2020, Pazartesi - 11:20
Savaş mağdurlarına “İyilik Konutu”
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından ilk etabı tamamlanan “İyilik Konutları” projesi kapsamında hayırseverlerin desteği ile Suriye İdlib’de yapımı tamamlanan 600 konut düzenlenen ailelere törenle teslim edildi.

TDV'nin yazılı açıklamasına göre, Vakfın Mütevelli Heyeti 2. Başkanı İhsan Açık, İdlib'de yapılan konutların teslim törenindeki konuşmasında, iç savaş nedeniyle yurtlarını terk etmek zorunda kalan ve çadırlarda çok zor şartlarda hayata tutunmaya çalışan savaş mağduru aileler için başlatılan "İyilik Konutu" projesinin ilk etabının tamamladığını aktardı. 

İhsan Açık, tamamlanan 600 konutun anahtarlarını ailelere verdiklerini kaydetti.


''Hayırseverlerimiz çok büyük teveccüh gösterdi''

Ailelerin bundan sonra daha konforlu bir ortamda hayatlarını süreceklerini dile getiren Açık, "Çadırlarda yaşam gerçekten hem yazın hem de kışın çok zor. Bunun bilincinde olarak İyilik Konutları projesini hayata geçirdik. Her projemizde olduğu gibi bu projemize de hayırseverlerimiz, vatandaşlarımız çok büyük teveccüh gösterdi. Sağ olsunlar vefakar milletimizin desteği ile kısa bir süre içerisinde 600 konutu tamamlamış olduk." ifadelerini kullandı.Bir "İyilik Konutu"nun bedeli 6 bin lira

Bir "İyilik Konutu" bedelinin 6 bin lira olduğunu belirten Açık, yardım etmek isteyen vatandaşların "SURİYE" yazıp 5601'e SMS göndererek 10 lira bağışta bulunabileceğini ifade etti.

İhsan Açık ve beraberindeki heyet törenin ardından yetimlerin barındığı İman-Zemzem Kampları ve Ammar Bin Yasir Okulu'nu ziyaret etti.

(AA)
https://www.ankaramasasi.com/haber/238343/savas-magdurlarina-iyilik-konutu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.