Kömür madeninde patlama: 1 ölü 3 yaralı!

Çorum'un İskilip ilçesindeki bir kömür ocağında, gaz sıkışması nedeniyle patlama meydana geldi. Patlamada 1 işçi öldü, 3 işçi yaralandı.
Ecem Özcan
|
13 Ekim 2020, Salı - 12:48
Kömür madeninde patlama: 1 ölü 3 yaralı!
Çorum'un İskilip ilçesi Çomu Köyü yakınlarındaki maden ocağında metan gazı sıkışması sonucu patlama meydana geldi. Patlamada Veli Karaduman (47) hayatını kaybetti, Ekrem Atak (46), Barış Filiz (19) ve Ömer Kula yaralı olarak kurtuldu.

Patlamanın ardından bölgeye jandarma, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.  Madenden çıkartılan işçiler İskilip Atıf Hoca Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahalenin ardından, Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

Vali Çiftçi ve Milletvekili Kavuncu'dan madene ziyaret 


Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, beraberinde AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu ve İl Jandarma Komutanı Albay İlhan Uzunoğlu ile maden ocağında inceleme yaparak, ilgililerden bilgi aldı. 


Çiftçi, incelemenin ardından yaptığı açıklamada, Yılmaz Madencilik İşletmesi'nde yerin 300 metre, raylı mesafe ile 700 metre altında gaz sıkışması nedeniyle patlama meydana geldiğini söyledi. Patlamanın ardından madende çökme yaşandığını dile getiren Çiftçi, ölen Karaduman'a Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diledi.


(AA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/243349/komur-madeninde-patlama-1-olu-3-yarali
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.