Kılıçdaroğlu'ndan tepki

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
09 Haziran 2020 15:39
Kılıçdaroğlu'ndan tepki
HM
Haber Merkezi Editör

Normalleşme sürecindeki ilk grup toplantısında konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, gazeteci gözaltılarına ve 3 ismin milletvekilliğinin düşürülmesine tepki gösterdi. CHP Lideri, "3 milletvekili arkadaşımızın milletvekilliği düşürüldü. Bunlar darbe döneminde karşılaştığımız olaylar" dedi.

CHP Grubu pandemi normalleşme süreci kapsamında açılan Meclis'te ilk grup toplantısını düzenledi.

Toplantıda gündem, 3 ismin milletvekilliğinin düşürülmesiydi. Kılıçdaroğlu konuyla ilgili olarak, "3 milletvekili arkadaşımızın milletvekilliği düşürüldü. Bunlar darbe döneminde karşılaştığımız olaylar. Bunar seçime girdi, YSK baktığı mı baktı. Ne oldu da birden bire mahkeme kararı var düşüreceğim diyorsun. Anayasa'ya aykırıdır, düşüremezsin. Enis Berberoğlu'nun durumu biraz daha farklı. Diğerlerinin dosya detaylarını bilmiyorum ama diğerlerine yapılan da haksızlıktır. MİT tırları sır mıydı? Bütün dünyanın bildiği bir gerçekti. İktidar olanlar şunu unutmasın hiçbir baskı karşısında hiçbir CHP'li boyun eğmez." diye konuştu.

CHP Lideri gazeteciler Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel'in gözaltına alınmasına ilişkin olarak da, "Zor bir süreçten geçiyoruz. Bir şekilde önlem almaya çalışıyoruz. Süreci en az zararla atlatma arayışı içerisindeyiz. Gazeteciler bizi bilgilendirmek istiyorlar. Ama bir haber geliyor, iki gazeteci arkadaşımızı gözaltına alıyorlar. Neden, hangi gerekçeyle alıyorlar. Nasıl bir ülkede yaşıyoruz biz? Gazetecinin huzur hakkı yok mu? Ne yaptığı bu gazeteciler? Haber peşinde koşuyorlar. Bunlar casusluk yapacakmış, bu kadar ayağa düşürmeyin casusluğu. Ne casusluğu ne ajanlığı? Kozmik Odayı terör örgütüne teslim edenlerin eli kanlıdır. Ne istiyorsunuz Müyesser hanımdan?" diye sordu.

Bu arada grup toplantısının yapıldığı salonda en ön sıranın milletvekilliği düşen isimlerden Enis Berberoğlu ayrılması da dikkat çekti. Sıraya Berberoğlu için, adının yazılı olduğu dosyası, Anayasa, kalem, gözlük ve milletvekili rozeti konuldu.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.