Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ekonomi ve hukukta yeni bir dönemi başlatıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İlgili tüm kesimlerle ülkemizde ekonomi ve hukukta yeni bir dönemi başlatıyoruz." dedi.
Can Güvenir
|
13 Kasım 2020, Cuma - 16:04
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ekonomi ve hukukta yeni bir dönemi başlatıyoruz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Tekirdağ 7. Olağan İl Kongresi'ne katıldı. Burada yaptığı konuşmada "Ekonomide ve hukukta yeni bir reform dönemi başlatıyoruz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceliği ise enflasyonu tek haneli rakamlara çekmek olarak açıkladı. Yatırımcılara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Piyasalarda olumlu hareketlenme başladı. Yerli ve uluslararası yatırımcılara yeni yatırım çağrısında bulunuyorum." ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Milletten yüz çevirdiğimiz gün artık bu partinin misyonu bitmiş demektir"

Sanılmasın ki milletimizin bize verdiği kredi sonsuzdur. Samimiyetle, ihlasla, gayretle ülkenin çıkarları, milletin beklentilerini karşıladığımız sürece bu kredi devam eder. Kerameti kendimizde görüp milletten yüz çevirdiğimiz gün artık bu partinin misyonu bitmiş demektir. Kendi hesaplarımızın peşine düştüğümüz gün bu partinin misyonu bitmiş demektir.


"AK Parti'nin kaderiyle ülkenin kaderi birbiriyle bütünleşmiştir"

AK Parti teşkilatlarında görev almak AK Parti başarısı için çalışmak milli bir görev haline gelmiştir. Milletimizin partimize teveccühü artarak sürüyor. Üye sayımızın 11 milyon 200 bini bulması bunun işaretidir. Öyle bir dönemden geçiyoruz ki AK Parti'nin kaderi ile ülkenin kaderi adeta birbiriyle bütünleşmiştir. Seçimden önce seçim kazanmanın yolu, bugünden milletimizle güçlü ve samimi bağlar kurmaktan geçiyor. Bu anlayıştaki bir partide milletle bağı kopuk yöneticiler asla olamaz.

"En büyük temsilcisi CHP"

Türkiye'de iki türlü siyaset anlayışı vardır. Birincisi milletin değerlerine husumet besleyen, beklentilerine duyarsız, sadece lafla, yalan ve iftirayla siyaset yapan müflis anlayıştır. Bunun en büyük temsilcisi de Türkiye'de CHP'dir. İkincisi ise rahmetli Menderes'ten Özal'a uzanan, bugün de bizim temsilcisi olduğumuz, her alanda millete hizmet için çalışan, bu uğurda her türlü bedeli ödeyen siyaset anlayışıdır.

"Ekonomide ve hukukta yeni bir reform dönemi başlatıyoruz"

Ekonomide dünyanın ve ülkemizin içinden geçtiği süreçte yeni bir yaklaşımı hayata geçireceğimizi grup toplantımızda açıklamıştık. Ülkemizde ekonomide ve hukukta yeni bir reform dönemi başlatıyoruz. Yeni dönem parametrelerimizin açıklanmasıyla hamdolsun piyasalarda olumlu yönde, gözle görülür hareketlenme başladı. Amacımız ülkemizi hedefleri doğrultusunda geliştirmek ve kalkındırmak. Önceliğimiz şüphesiz enflasyonu tek haneli rakamlara ve orta vadeli programdaki seviyelere çekmektir.

Erdoğan'dan yatırımcılara çağrı

Yeni bir istikrar, büyüme ve istihdam odaklı seferberlik başlatıyoruz. Ekonomi politikalarımızı fiyat istikrarı, finansal istikrar ve makro ekonomik istikrar olmak üzere 3 sac ayağı üzerinde inşa ederek, inşallah hedeflerimize ulaştıracağız. İstihdamı artırarak iş ve aş endişelerini ortatan kaldırmak temel hedeflerimiz arasında. Piyasalarda olumlu hareketlenme başladı. Yerli ve uluslararası yatırımcılara yeni yatırım çağrısında bulunuyorum. Yeni reform paketiyle ilgili hazırlıklarımız devam ediyor.
https://www.ankaramasasi.com/haber/363104/cumhurbaskani-erdogan-ekonomi-ve-hukukta-yeni-bir-donemi-baslatiyoruz
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.