Aksiyon filmlerinin aranan ismi Tom Cruise saatte kaç km. koşabiliyor?

Zorlu sahnelerin yer aldığı aksiyon filmleriyle bilinen aktör Tom Cruise’un hızla koştuğunun görüldüğü pek çok unutulmaz film sahnesi mevcut. Peki Cruise ne kadar hızlı koşabiliyor?
Zeliha Demirci
|
17 Kasım 2020, Salı - 15:18
Aksiyon filmlerinin aranan ismi Tom Cruise saatte kaç km. koşabiliyor?

Hollywood’da her ne kadar tehlikeli sahnelerin çekimi için dublör kullanmak yaygın bir alışkanlıksa da mümkün olduğunca dublör kullanmadan çekmeye çalışmasıyla tanınan aktör Tom Cruise’nin koşu hızı merak ediliyor.

Cruise’nin yer aldığı filmler can alıcı birçok kovalama sahnesi içeriyor. Hatta filmlerinin birinde Tom Cruise, bir kum fırtınasından kaçmaya çalışıyordu. Ünlü oyuncunun koştuğunun en çok görüldüğü Görevimiz Tehlike 3'te ise, Ethan Hunt eşi Julia’yı kurtarmak için Çin sokaklarında sürat koşusu yapıyordu.

Screen Rant'in haberine göre Cruise eski bir röportajda o ana kadar ne kadar hızlı koştuğunun ölçüldüğünü ve en hızlı saatte 27 km koşabildiğini söylemişti. Bunun oyuncunun 40’lı yaşlarında kaydedildiği göz önünde bulundurulduğunda gençken çok daha hızlı koştuğu tahmin edilebiliyor.

Öte yandan Görevimiz Tehlike 3’ün sahnelerini dikkatle inceleyen bir sosyal medya kullanıcısı Cruise’un saatte ortalama 24,6 km koşabildiğini öne sürüyor. Dünyanın en hızlı sporcusu olan Usain Bolt 2009’da 100 metre yarışında saatte yaklaşık 45 km kadar çıkmıştı.

https://www.ankaramasasi.com/haber/371269/aksiyon-filmlerinin-aranan-ismi-tom-cruise-saatte-kac-km-kosabiliyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.