Kocaeli, sokak hayvanları için haftalık 1,5 ton mama dağıttı

Ankara Masası
|
07 Haziran 2021, Pazartesi - 13:13
Kocaeli, sokak hayvanları için haftalık 1,5 ton mama dağıttı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, COVID-19 salgınından dolayı beslenme imkanları kısıtlanan sokak hayvanları için haftalık 1,5 ton mama dağıtımı gerçekleştirdi.

KOCAELİ (İGFA)- Pandemi sürecinde sokak hayvanlarına 120 ton mama dağıtan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, en ücra yerlerde yaşayan patili dostlarımızı da unutmayacak şekilde haftalık 1,5 ton mama dağıtımı yaptı.
Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekipleri, sivil toplum örgütleri ve gönüllülerle işbirliği yaparak pandemi sürecinde de sokak hayvanlarını yalnız bırakmamıştı.
İzmit’in kırsal bölgeleri ve köy yolları, Gölcük’ün ve Karamürsel’in köy yolları, Umuttepe-İstanbul istikametindeki eski İstanbul yolu, Tahtalı Göleti etrafı, Kartepe dağ yolu ve kırsal alanları dâhil olmak üzere yüzlerce noktaya bırakılan mama ve su ile sokak hayvanlarının aç ve susuz kalmalarının önüne geçiliyor.
Havaların ısınmasıyla birlikte sokak hayvanlarını unutmamamız gerektiğini belirten yetkililer, vatandaşlardan ricada bulunarak evlerinin önüne su ve yiyecek bırakmalarını talep etti.

https://www.ankaramasasi.com/haber/823847/kocaeli-sokak-hayvanlari-icin-haftalik-15-ton-mama-dagitti
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.