Kocaeli’de engelli bireyler için sağlık söyleşileri ilgi görüyor

Ankara Masası
|
15 Haziran 2021, Salı - 10:45
Kocaeli’de engelli bireyler için sağlık söyleşileri ilgi görüyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi engelli bireyler için düzenlediği söyleşilerde her hafta farklı bir konuyu işliyor.

KOCAELİ (İGFA)- Kocaeli'de engelli bireylere ve ailelerine yönelik "Engelli Bireyler İçin Sağlık Söyleşileri" programı gerçekleştirildi. Çevrim içi olarak yapılan söyleşilerde, her hafta farklı konular uzmanlar tarafından ele alındı.

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından, engel gruplarını sosyal ve psikolojik açıdan desteklemek amacıyla, "Engelli Bireyler İçin Sağlık Söyleşileri" programı gerçekleştirildi. Beş hafta süren ve dernek başkanlarının katılımıyla tüm engel gruplarının temsil edildiği programda, uzmanlar tarafından engel gruplarının sağlık alanında karşılaştığı problemler ve problemlerin çözüm önerileri dile getirildi.

Sosyal Güvenlik Kurumu’nda görev alan Dr. Hakan Candangil’in konuk olduğu söyleşilerin ilk haftasında; medikal malzemelere erişim, reçetelendirme, geri ödeme ve ücretlendirme, medikal malzemelerde raporlarda bulunması gerekli zorunlu bilgiler, raporların hangi tür sağlık kurumlarından alınması gerektiği, zimmet, tamir ve garanti süreleri gibi konular ele alındı.

https://www.ankaramasasi.com/haber/835796/kocaelide-engelli-bireyler-icin-saglik-soylesileri-ilgi-goruyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.