Euroformula Open’da Cem Bölükbaşı fırtınası

Ankara Masası
|
10 Temmuz 2021, Cumartesi - 17:40
Euroformula Open’da Cem Bölükbaşı fırtınası

Cem Bölükbaşı, EuroFormula Open'ın Hungaroring'de gerçekleştirilen Macaristan ayağının ilk yarışını kazandı.

Euroformula Open'ın Macaristan ayağında Van Amersfoort Racing'le birlikte yarışan Cem Bölükbaşı, sıralama turlarını 5. sırada tamamlamıştı. 

Yarışa pole pozisyonundan başlayan Jak Crawford, iyi bir start alsa da ilk virajda dışarı çizgide kaldı. Yarışa ilk 3 sıradan başlayan Cameron Das, Crawford ve Louis Foster, ilk viraja yan yana girdi.

Crawford, Foster'la temas yaşadı. Foster spin atarken; Crawford aldığı hasarın ardından sonuncu sıraya geriledi. Böylelikle ilk 3'ten başlayan iki pilot gerilere düşmüş oldu. 

İyi bir start alan genç sürücü, kaostan uzak durmayı başardı ve ilk tur içerisinde 2. sıraya yükseldi. Genç yarışçı, mükemmel bir şekilde yönettiği bu yarışın geri kalanında da hata yapmadı ve serideki ilk galibiyetine uzandı. 

Bu galibiyetle birlikte, Cem'in yarıştığı takım Van Amersfoort Racing de bu sezon serideki ilk zaferini almış oldu.  Yarışın ardından konuşan Cem, "Daha iyi bir başlangıç olamazdı, ilk galibiyetim 5. sıradan başlayarak geldi. Çok iyi bir start alamadım, devirleri istediğim gibi ayarlayamadım ancak iyi bir ilk tur geçirdik, 1. ve 2. virajdaki hataları değerlendirdik. Sonrasında da lider hata yaptı ve biz de yarışı sorunsuz bir şekilde bitirdik. Böyle düşününce bu gerçekten inanılmaz." ifadelerini kullandı. 

https://www.ankaramasasi.com/haber/883306/euroformula-openda-cem-bolukbasi-firtinasi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.