Erol Küçükbakırcı'dan bisiklet yarışı hakkında açıklama

Türkiye Bisiklet Federasyon Başkanı Erol Küçükbakırcı, Kahramankazan ile Ankara arasındaki 15 Temmuz Şehitleri Anma Yol Bisikleti Yarışı'nın iptal olmasına neden olan trafik sorunu hakkında açıklama yaptı.
Zeliha Demirci
|
17 Temmuz 2021, Cumartesi - 18:32
Erol Küçükbakırcı'dan bisiklet yarışı hakkında açıklama

Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Kahramankazan Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri Anma Yol Bisikleti Yarışı, Kahramankazan'dan başlayıp Ankara'da bitmek üzere başlamıştı. Ancak çevre yolunda trafiğin aktığı yolda pedal çeviren sporcular araçların arasında defalarca tehlike atlattı. Yarış ise 25'inci kilometrede iptal edildi

Konu hakkında Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı'dan yazılı açıklama geldi. Küçükbakırcı, açıklamasında, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla iki ilde yarış, diğer kentlerde de bisiklet sürüşü etkinliğinin düzenlendiğini hatırlatarak, şöyle devam etti: "Ankara iline yakın iller Ankara'da, Muğla iline yakın iller Muğla'da yarış yapmak üzere organize edilmiştir. Her iki ilimizde de 15 Temmuz etkinliği olması nedeniyle ciddi bir katılım sağlanmıştır. Hal böyleyken Kahramankazan-Ankara arasında yaptığımız yarışta maalesef bisikleti vasıta olarak kabul etmeyen trafik canavarları yarışın içine girmiştir. Bu olay bizleri federasyon olarak derinden üzmüştür. Federasyon olarak biz görevlilere yetkiyi veririz ve takip sürecinde oluruz. Bu sebepten dolayı üzücü olaylar yaşanmıştır. Buradan yarış komiseri, parkur direktörü ve güvenlik, önemli ölçüde sorumludur."

Bu tip durumların dünyanın her tarafında yaşanabildiğini belirten Küçükbakırcı, "Yapılan hatalardan dolayı yarış direktörü Ankara İl Temsilcisi Kemal Agvaz, parkur direktörü Suat Torgay, yarış komiseri ve MHK üyesi Mustafa Aslan'ın ve C1, C2, C3, C4 hakemlerin bütün görevlerinden istifaları alınmıştır. Bugün olduğu gibi bundan sonrada bu tip olaylara meydan vermemek için elimizden gelen bütün gayreti göstermeye devam edeceğiz. Federasyon başkanı ve icra kurulu olarak bisiklet kamuoyundan ve bisikletseverlerden özür diliyoruz." ifadelerini kullandı.

https://www.ankaramasasi.com/haber/896131/erol-kucukbakircidan-bisiklet-yarisi-hakkinda-aciklama
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.