Tatilciler Antalya sahillerini doldurmaya başladı

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala turizm kenti Antalya'da sahillerde yoğunluk başladı. 500'e yakın otel ve 680 bin yataklı Antalya'da tesisler yüzde yüzlük doluluk oranına ulaşırken, yer bulup kente gelmeye başlayan tatilcilerin uğrak yeri dünyaca ünlü Konyaaltı sahili oldu.
Samet Dirican
|
17 Temmuz 2021, Cumartesi - 19:57
Tatilciler Antalya sahillerini doldurmaya başladı

Sıcaklığın 38 dereceye, nem oranını yüzde 78'e ulaştığı turizm kenti Antalya'da aşırı sıcağa rağmen sahilde yoğunluk dikkati çekti.

Temmuz güneşine rağmen yerli ve yabancı tatilciler şezlong ve kumlar üzerinden bronzlaşmaya çalıştı. Her zamanki gibi denizin keyfini çocuklar çıkardı. Pandeminin devam etmesine rağmen sahilde sosyal mesafenin korunduğu ama maske kuralına uyulmadığı görüldü.

En fazla turist Rusya'dan

Turizm kenti Antalya, 9 günlük bayram tatilinde de hem karadan hem havadan ziyaretçilerin akınına uğramaya devam ediyor. Son 26 günde 6 bin 195 uçak ile 1 milyon 200 bin yabancı turist geldiği, aynı tarihlerde ise iç hatlar bin 460 uçakla 230 bin yerli turistin giriş yaptığı Antalya'da en fazla turist akışı 440 bin ile 22 Haziran tarihinde uçuş kısıtlamasının kaldırıldığı Rusya’dan oldu.


Rusya’yı 190 bin kişi ile Ukrayna, 187 bin kişi ile Almanya ve 59 bin kişi ile Polonya takip etti.

(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/896168/tatilciler-antalya-sahillerini-doldurmaya-basladi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.