Kahramankazan Belediyesi kurban timini kurdu

Kahramankazan Belediyesi, bayram öncesi kaçan kurbanlıkları yakalamak için özel bir tim kurdu.
Murat Saltan
|
18 Temmuz 2021, Pazar - 16:16
Kahramankazan Belediyesi kurban timini kurdu

Kahramankazan Belediyesi, sahiplerinin ellerinden kaçan kurbanları yakalamak için özel bir ekip oluşturdu. Kurbanlık hayvanları kaçan vatandaşlara yardımcı olmak için oluşturulan özel ekipte veteriner hekim de yer alıyor. Özel ekip, bayram öncesinde yaptığı tatbikatlarla bayrama hazırlandı.

Zarar vermeden bayıltacaklar

Ellerindeki kement ve uyuşturucu iğne atan tüfeklerle kaçan kurbanlık hayvanları yakalayacak olan ekip, dört günlük bayram süresince gelen ihbarları değerlendirecek. Ekiplerin kullandığı bayıltıcı iğneler, hayvan sağlığına bir zarar vermeyerek kaçan kurbanlıkları sadece bayıltacak. Ekipler daha sonra kaçan kurbanlıkları sahiplerine teslim edecek.

"Uzman ekibimiz hayvanları teslim edecek"

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, oluşturulan ekibin kaçan kurbanlıkları zarar vermeden yakalayarak sahiplerine teslim edeceğini söyledi. Başkan Oğuz, “Uzman personel ve veteriner hekimin de yer aldığı bu ekibimiz, bayram boyunca kaçan hayvanları yakalama halatıyla ya da anestezi iğnesiyle, bayıltarak tekrar sahiplerine teslim edecek. Tüm İslam Alemi ve Türkiye’nin bayramını kutluyorum. Kurban Bayramı’nın huzur, güven ve refah iç erisinde geçmesini yüce Allah’tan temenni ediyorum” diye konuştu.

(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/896937/kahramankazan-belediyesi-kurban-timini-kurdu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.